Železná Ruda ožije Rysími slavnostmi. Nabídnou svezení parním vlakem, tržiště s tradičními šumavskými výrobky i kulturní program

Dnes již tradiční Rysí slavnosti odstartují v sobotu 4. července v 10 hodin příjezdem vlaku taženého parní lokomotivou na hraniční nádraží v Alžbětíně. Návštěvníci této oblíbené tradiční akce se mohou těšit také na jízdu kolony historických aut mezi Alžbětínem, Železnou a Bavorskou Rudou a na svezení koňským spřežením, historickým autobusem či ruční drezínou.

Parní vlak vyjede z hlavního nádraží v Plzni v 7.10 hodin a zpět z Alžbětína do Plzně se vydá v 18 hodin. „Vidět parní vlak projíždět šumavskou přírodou, považuji za mimořádný zážitek. Zájemci se jím mohou svézt po celý den na trase mezi Alžbětínem a Špičákem. Děti mají svezení zdarma stejně jako v kočáru, historickém autobusu a na drezíně,“ uvádí starosta Železné Rudy Michal Šnebergr.

„V rámci celodenního programu je připraveno vystoupení skupin Pilouni a Extra Band Revival,“ sděluje Michal Šnebergr. Tradiční řemesla připomenou po celý den prodejci certifikovaných výrobků ze Šumavy. Chybět nebudou ani ukázky výroby vinutých perel, tkaní a plstění.

 

Rysí slavnosti vznikly v rámci přeshraniční iniciativy Tierisch-wild, do níž se zapojilo 12 bavorských a devět českých obcí regionu národních parků Bavorský les a Šumava s cílem propojit nenásilnou formou ochranu přírody s cestovním ruchem. „Každá z členských obcí si zvolila ke své prezentaci zvíře, které je pro ni typické. Pro Železnou Rudu je tímto symbolickým zvířetem rys. Proto jsme akci nazvali Rysí slavnosti,“ vysvětluje Michal Šnebergr.

K dalším významným akcím pořádaným v letošním roce městem Železná Ruda patří Železnorudské slavnosti, které proběhnou od 31. července do 2. srpna. Zatímco předchozí ročníky se konaly přímo v centru města, tentokrát bude dějištěm slavností sportovní areál za tratí u fotbalového hřiště. Ve dnech 4. až 6. září se uskuteční 8. ročník mezinárodní cyklo-turistické akce Okolo Železné Rudy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *