Zelenou stezku podél Úhlavy propojí nový úsek mezi Radobyčicemi a Útušicemi

Plzeňská radnice pokračuje v rozšiřování sportovně rekreačních stezek. Greenway, do češtiny přeloženo jako zelený pás, podél řeky Úhlavy mezi Radobyčicemi a Útušicemi propojí nový, téměř 600 metrů dlouhý úsek. Stavba začala koncem září 2023 a hotovo by mělo být nejpozději na jaře příštího roku.

Plzeň má podobných cest celou síť, stezky podél řek lidé hojně využívají. Jsou totiž vedené v mírném a rovinatém terénu, a proto je zvládne každý chodec i cyklista.

Nová asfaltová trasa bude začínat v napojení ulic Nad Strání a Zářívá na okraji obytné lokality Radobyčice – jih, odkud povede až k údolí V Lahošti, které překoná cca 43 metrů dlouhý nepohyblivý most pro pěší. Za ním pak stezka navazuje na stávající účelovou komunikaci, která prochází podél dálnice D5 ve směru na západ.

Na trase jsou navrženy tři výhybny a jedno obratiště. Počítá se rovněž s navazujícími terénními úpravami, zatravněním a výsadbou stromů a keřů kolem stezky. „Celkem bude vysazeno 41 listnatých stromů, 33 keřů a plocha o velikosti 2 762 metrů čtverečních bude oseta bylinnou luční směsí. Součástí stavby je také řešení odvodnění,“ doplnil náměstek.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *