Zámek Nebílovy nabízí řadu letních akcí

V interiérech nebílovského zámku si od 30. června můžete prohlédnout část unikátní kolekce historických panenek sběratelky Jaroslavy Zborníkové. Výstava bude probíhat v rámci prohlídky zámku s průvodcem a potrvá až do 30. srpna.

Evropský hudební festival Europamusicale “Musica sacra,” zaměřený na oživení duchovní hudby v sakrálních památkách západních Čech, do svého bohatého programu zařadil i koncert hudby řádových kolejí a farních škol v podání žáků hudebních škol pod vedením pedagogů Bc. Karolíny Ronovské (ZUŠ Třemošná) a Tomáše Bastla (ZUŠ Nýrsko). Na koncert se můžete vypravit do kostela sv. Jakuba staršího na Prusinách v úterý 7. července. Začátek koncertu od 18:00.

V rámci festivalu PROCHÁZKY UMĚNÍM vystoupí v obnoveném tanečním sále zámku Nebílovy dvě přední české sólistky, violistka Jitka Hosprová a harfenistka Kateřina Englichová. V programu zazní skladby Alessandra Rolla, Bedřicha Smetany i Niccoly Paganiniho. Koncert se koná ve spolupráci s Muzeem Kampa a Nadací Jana a Medy Mládkových v pátek 10. července od 18:00.

V prostorách zámecké galerie můžete až do 26. července zhlédnout výstavu legendy světové architektury – Oscara Niemeyera. Několik desítek fotografií slovinského historika umění prof. Damjana Prelovšeka vzdává hold nejvýznamnějším stavbám hlavního města Brazílie a jejich autorovi.

V průběhu července a srpna proběhne v prostoru arkádové lodžie zadního křídla nebílovského zámku výstava „To nejhorší už je za námi…“ v rámci projektu Velká hradozámecká inventura. Výstava fotografií porovnávajících stav zámku před lety a dnes bude mapovat 25 let náročné restaurátorské práce.

Plánovaný koncert mistrů Karlovarského symfonického orchestru a orchestru Stuttgartské státní opery Jakuba Sedláčka, Martina Ondráčka a Jana Melichara, který se měl uskutečnit 4. července v tanečním sále nebílovského zámku, se z důvodu zdravotní indispozice jednoho z účinkujících přesouvá na podzim 2015.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *