Zahájení adventu v Plzni omezí dopravu v centru města. Náměstím projedou jen tramvaje

První adventní neděle 3. prosince 2023 bude v Plzni patřit slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky, jemuž předchází kulturní program. Akce, kterou každoročně navštěvuje několik tisíc návštěvníků, si i letos vyžádá dopravní omezení v centru města.

Parkování bude na náměstí Republiky a v přilehlých ulicích omezeno už od půlnoci ze soboty 2. na neděli 3. prosince včetně zásobovacích boxů a vyhrazených parkovišť. Konkrétně se zákaz parkování týká ulic Dřevěná v úseku Pražská – náměstí Republiky, Pražská v úseku Perlová – náměstí Republiky, Dominikánská v úseku Veleslavínova – náměstí Republiky a Prešovská v úseku Sedláčkova – náměstí Republiky. Parkovat nebude možné ani na parkovišti před radnicí.

Vjezd na náměstí Republiky bude pro veškerou dopravu včetně autobusových linek MHD v neděli 3. prosince od 15  do 19 hodin zakázán. Projíždět náměstím Republiky budou jen tramvaje č. 1 a 2. Autobusy pojedou náhradní trasou přes sady Pětatřicátníků, zastávky Náměstí Republiky a O. Beníškové budou zrušeny.

S obnovením provozu organizátoři počítají po odchodu co největšího počtu diváků a s ohledem na aktuální situaci.

Kulturní program na náměstí Republiky začne v 16 hodin, kdy vystoupí Dětský pěvecký sbor opery Divadla J. K. Tyla Kajetán, Plzeňský MLS a Step by step studio s vánočním programem. Vánoční strom se slavnostně rozsvítí v 18 hodin po svátečnímu slovu biskupa plzeňského Tomáše Holuba a primátora města Plzně Romana Zarzyckého. První adventní chvíle s rozsvíceným vánočním stromem zpestří program členů muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla a poté vystoupí zpěvačka Tereza Mašková.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *