Dětská hřiště ve Skvrňanech jsou čistá, bez kovů. Na řadu přijdou i další

Je tady jaro a s teplým počasím se dětská hřiště začínají plnit hrajícími si dětmi. Městská policie v minulém týdnu proto na tato místa vyrazila s cílem odstranit z nich nebezpečné předměty.

K důkladné prohlídce vybraných pískovišť v Plzni ve Skvrňanech posloužil detektor kovu, který byl zakoupený prvním plzeňským obvodem, a pro tento účel byl zapůjčený i s obsluhujícím strážníkem z obvodní služebny Lochotín. Tento přístroj detekoval v hracím prostoru kovová víčka, šroub i kousky hliníkové fólie.

„V rámci pravidelných kontrol byla zkontrolována pískoviště v ulici Terezie Brzkové a Lábkově ulici. Dobrou zprávou je, že při kontrole nebyla nalezena žádná injekční stříkačka nebo jiný obdobný infekční materiál,“ dodává velitel Městské policie Plzeň Petr Nováček.

Třetí městský obvod nechává dětská hřiště a pískoviště tímto způsobem prohlédnout každý týden od jara do podzimu, tedy v sezóně, kdy si na nich děti nejvíce hrají. Strážníci nyní rychle pomohli tam, kde to bylo právě potřeba. „Za pomoc strážníkům Městské policie Plzeň velmi děkuji, protože bezpečí našich nejmenších obyvatel je pro nás samozřejmě prioritou,“ uvádí starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

MO Plzeň 3 se celkem stará o zhruba devadesátku hřišť a pískovišť, z nichž každé prochází podobnou pravidelnou kontrolou.

Zdroj: MP Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *