Začínají Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže

Zobrazování obrázku medaile.jpg

Slavnostním ceremoniálem, který se odehraje v neděli 14. 6. od 19:00 hodin v Home Monitoring Aréně v Plzni, oficiálně začnou Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže. Až do čtvrtka 18. června bude západočeská metropole hostit přes 2300 sportovců ze všech 14 krajů ČR, kteří se v 18 sportovních odvětvích utkají o 150 sad medailí.

„Diváci slavnostního zahajovacího ceremoniálu se mohou těšit na zapálení olympijského ohně, defilé krajských výprav včetně řady jmen slavných sportovců v roli vlajkonošů, slavností slib sportovců a rozhodčích, českou státní hymnu i zábavný program,“ vypočítává program slavnostního zahájení Zdeněk Hůrka, vedoucí organizačního výboru olympiády.

Chybět nebude vystoupení populárního českého zpěváka Marka Ztraceného, večerem diváky provede sportovní komentátor a moderátor Petr Svěcený. Hudebně ceremoniál doprovodí orchestr Tremolo z Třemošné pod vedením dirigenta Dalibora Bárty. Režisér zahajovacího večera David Cody nezapomněl ani na originální představení maskota olympiády Olyho.

„Oly se ukáže v roli sportovního nadšence, který při své pouti vesmírem přistane právě na plzeňském stadionu za doprovodu nečekaných efektů a zajímavých tanečních čísel,“ prozrazuje ze scénáře nedělního zahájení jeho režisér a scénárista David Cody

Vstup na zahajovací ceremoniál jako i na všechny medailové ceremoniály je otevřen pro širokou veřejnost a zcela zdarma.                 (tz)

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *