Začíná VIII. anenská pouť. Zazpívají Jakub Smolík a Karel Kahovec, bude se tančit i vtipkovat

Už dnes večer začíná v šumavském Anníně VIII. sklářská anenská pouť. Program bude opět hodně pestrý. “Těšíme se na vás v údolí u řeky Otavy. Už v dnes zahájí pouť v kostele na Mouřenci Jakub Smolík. Vstupenky budou ke koupi i na místě,” zve předseda spolku Přátelé Mouřence Lukáš Milota.

V sobotu odpoledne návštěvníky potěší mj. i sušičtí Paddy´s Bangers, poté folkový Pacifik, zatančí Annínské ženy a večer zazpívá Karel Kahovec. Vstupné na sobotní večer je 150 Kč a můžete ho zaplatit na místě nebo ZDE: https://www.kulturasusice.cz/karel-kahovec-a-george-and-beatovens-annin-1690185428/

*

V neděli si přijdou na své například ti, kteří mají rádi písně dua Simon and Garfunkel. Jejich písně zazpívají Adam Kubát a Pavel Křivák v kapli nad sklárnou v Anníně, a to v 19:30 h. Vstupenky budou ke koupi na místě.

*

V sobotu bude zájemce vozit po Anníně kočár tažený koňmi, oba víkendové dny uvidíte při práci skláře a brusiče, můžete navštívit kostel Mouřenec nebo kapli v Anníně nebo muzeum lehkého openění (tzv. řopík). Chybět nebudou stánky a atrakce. Ve stodole na návsi můžete navštívit výstavu kreslených novinových vtipů od annínského malíře Václava Součka (1932-2016). Při pouti vzpomeneme také na paní Annu Chodlovou, která byla do letošního roku nejstarší obyvatelkou Annína, která se pravidelně účastniila pouťových slavností a která se před několika lety při sčítání Aniček v Anníně coby nejstarší Anna v Anníně dostala i do České knihy rekordů.

Zdroj: Přátelé Mouřence

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *