Začala stavba městské sportovní haly Krašovská s restaurací a vlastním parkovištěm

Město Plzeň zahájilo výstavbu nové sportovní víceúčelové haly Krašovská se zázemím, restaurací a vlastním parkovištěm. Hala je umístěna na okraji města v těsném sousedství areálu Krašovská Aktivity centrum na Košutce. V objektu bude možné hrát například badminton, házenou, florbal, malou kopanou, volejbal, basketbal či futsal, ale také provozovat aerobik nebo společenský tanec. Stavba má být dokončena v srpnu 2022, náklady představují 143 milionů korun bez DPH.

„Součástí objektu bude i restaurace pro 70 osob s venkovní terasou. Budova zázemí a restaurace budou mít ploché střechy, vzniknou zde pobytové terasy v kombinaci se zelenou střechou. Hala bude mít vlastní parkoviště s 52 parkovacími stáními a možností zajíždění autobusu, nebudou chybět stojany pro cyklistická kola,“ popsal nový objekt první náměstek primátora Roman Zarzycký, jenž má sport ve své gesci. Doplnil, že na parkoviště povede nově vybudovaná účelová komunikace, která se napojí na Krašovskou ulici.

Výška haly je devět metrů, maximální rozměr celé sportovní plochy je 23 x 70 m. „Hlavní vstup bude v centru jižní fasády. Hala bude vybavena navinovací sítí pro možné dělení na tři části, aby se zde mohly současně odehrávat různé sportovní aktivity. V hale vznikne také tribuna pro 200 diváků,“ popsala Veronika Krupičková, vedoucí Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně. Doplnila, že v objektu vznikne i malá tělocvična o ploše 10 x 10 metrů s vlastním vstupem, která má sloužit především pro tréninky a rozcvičování, případně jako taneční sál. V budově nebudou chybět šatny, prodejna i půjčovna sportovního zařízení.

„Hala navazuje na východním okraji na park Zemník. Je navržena tak, aby nebránila pěším projít nebo cyklistům projet od sídliště a parku směrem k Chotíkovskému polesí a Krkavci. Proto bude vybudována stezka pro cyklisty a pěší podél jižní hranice nové haly s areálem Krašovská Aktivity centrum,“ dodala Veronika Krupičková.

Zdroj: www.plzen.eu

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *