Strážníci z centra a ze Skvrňan mají nová elektrokola. Rychleji se teď dostanou k hříšníkům

Velitelky služeben Městské policie Plzeň ve Skvrňanech Eva Königová a Plzeň–střed Ilona Gabrielová v  přítomnosti zastupujícího velitele Městské policie Plzeň Marka Šilhana převzaly z  rukou starosty plzeňského centrálního obvodu Davida Procházky a I. místostarosty Petra Balouna „nové dopravní prostředky“ a také zdravotnický resuscitační batoh.

„Rádi jsme vyšli vstříc skvrňanské služebně zakoupením dvou nových elektrokol, která doplnila stávající kola, která strážníci využívají již třetí rok. Díky těmto kolům se strážníkům zvětší akční rádius, mohou se rychle dostat  do vzdálenějších míst a také tam, kam se s vozidlem stěží dostanou. Navíc dojde i  k  úspoře pohonných hmot. Hlídky strážníků jsou tak mobilnější, přesto ale neztrácí kontakt s  občany,“ informuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Strážníci Městské policie Plzeň se také stále častěji ocitají v  situacích, kdy je potřeba poskytnout první pomoc. Ať už jsou to fyzické konflikty se zraněním v  problémových nočních podnicích či pomoc starým lidem, ke kterým vyjíždějí v  rámci tísňové linky seniorů. „Pro tyto účely jsme služebně v  centru města zakoupili resuscitační brašnu, která je vybavena vybaveny potřebným zdravotnickým materiálem a  umožní strážníkům v  případě nutnosti včas poskytnout pomoc před příjezdem rychlé lékařské pomoci,“ upřesňuje Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3.

„Jednou z  našich priorit je bezpečnost v  našem obvodu, a  tudíž i  podpora městské policie, které se snažíme věnovat systematicky a  předání těchto jízdních kol a resuscitačního batohu je jedním z  příkladů naší vynikající spolupráce. Navíc v  nejbližší době předáme městské policii nový alkoholtester, ale pevně doufáme, že počet přistižených řidičů hříšníků nebude žádný nebo alespoň minimální,“ dodává starosta David Procházka.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *