Za židovským ukolébavkami ve Velké synagoze v Plzni – neděle 9. června

Cestu za židovským ukolébavkami nabídne koncert ve Velké synagoze v Plzni v neděli 9. června. Zpívat bude Jaroslava Hannah Maxová s klavírním doprovodem Veroniky Ptáčkové. Zazní písně v jidiš, v ladinu, ukolébavky, které vznikly v Terezíně, i písně novodobé.

JAROSLAVA HANNAH MAXOVÁ je česká operní pěvkyně-mezzosopranistka a pěvecká pedagožka. Studovala zpěv u barytonisty Hynka Maxy, žáka italského pěvce Fernanda Carpiho.
Dnes dělá mimo jiné chazana / kantorku v Liberci i v Židovské liberální unii 🙂

VERONIKA PTÁČKOVÁ patří mezi přední české klavíristy a interprety klasické a populární hudební scény a koncertuje doma i v zahraničí. Je také improvizátorka, zpěvačka, skladatelka a aranžérka. Mimo populární a klasické hudby se věnuje autorské relaxační hudbě ve svém projektu s názvem „Angelic Piano Music“, v němž vydala několik CD. Pořádá autorské koncerty “Z nitra”, kde tvoří v momentálním naladění “Tady a teď” vokálně-instrumentální improvizace. Svou hudbou provází také meditační setkání a relaxace. Jako korepetitorka a pedagožka působí na hudební škole Bedřicha Smetany v Plzni a vyučuje na Jihočeských klavírních kurzech v Blatné. Je zastupovanou autorkou organizace OSA a Integram.

Předprodej na platformě GoOut, na pokladnách Velké synagogy a Rabínského domu. Před koncertem bude možnost zakoupit vstupenku na pokladně Velké synagogy.

Zdroj: Židovská synagoga v Plzni

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *