Z Plzně až na Island. Vyběhněte s René Kujanem ve čtvrtek 25. června

Zaběhat si ve svém městě s ultramaratoncem René Kujanem a ještě pomoci hendikepovaným sportovcům. Takovou šanci máte při zajímavé akci, která se uskuteční  ve čtvrtek 25. června. Sraz je v 15.30 hodin před pobočkou ČSOB, na náměstí T. G. Masaryka  v Plzni.

„Společně se proběhneme na přibližně desetikilometrové trati v pohodovém tempu kolem 6:00 min./km. Vy mne seznámíte s vaším městem, já vás po doběhu na oplátku provedu po Islandu a znovu si zaběháme. Tentokrát ovšem obrazně. Řeč bude o třech světových běžeckých prvenstvích, o oběhnutí ostrova či o jeho přeběhnutí napříč i podélně,“ zve  k charitativnímu běhu René Kujan.

Celá akce je věnována na podporu hendikepovaných sportovců ze Sportovního klubu vozíčkářů Praha. Jim a islandské Asociaci hendikepovaných sportovců byly věnované všechny tři islandské projekty. Po těžké dopravní nehodě před sedmi lety totiž utrpěl René Kujan poranění páteře s nepříliš slibnými vyhlídkami do budoucna. Na běhání prý mohl zapomenout. Po půlroční náročné rehabilitaci se však vrací opět na start.

 

„Na jedny z nejtěžších chvil svého života prožité v Rehabilitačním ústavu Kladruby jsem nezapomněl. Potkal jsem se tam s mnoha vozíčkáři, kteří mi byli velkou inspirací a motivací. Svým běháním bych rád zase pomohl já jim. A můžete tak učinit i vy. Pojďme jim pomoci společně!“

Registrace k běhu na místě nebo na emailové adrese: hladka@ispress.cz

Výtěžek celé akce bude věnován na konto Sportovního klubu vozíčkářů Praha. Jako malý dárek dostane každý běžec praktický  sportovní šátek.  Přednáška s Reném Kujanem se uskuteční po doběhu,  přibližně v 17.30 hodin.

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *