Výstava „Vedem – Cesta terezínských kluků stále pokračuje“ od 31. března v Západočeském muzeu v Plzni

Před sedmdesáti lety, v těžkých podmínkách terezínského ghetta, se skupina hochů rozhodla vzít osud do svých rukou. Na chlapeckém Domově 1 ustavili vlastní samosprávu a začali vydávat časopis, který pravidelně vycházel téměř dva roky. Do něj ti, kteří čekali na transport do pekla koncentračních táborů, vtělili nejen své vzpomínky, obavy a radosti, ale i poselství pro ty, kteří se dožijí šťastnějších časů.

Západočeské muzeum v Plzni zahajuje v Národopisném oddělení na náměstí Republiky 31. března putovní výstavu „Vedem – Cesta terezínských kluků stále pokračuje“ představující, v jakých podmínkách chlapci žili a tvořili, i co si společně z časopisu každý pátek četli. Chce však také ukázat, jak jejich cesta pokračuje dodnes a inspiruje další a další mladé lidi. Snad povzbudí i vás, abyste do jejich příběhu vstoupili také.

Vstup je zdarma, po celou dobu trvání výstavy budou pro návštěvníky k dispozici zdarma také pracovní listy. Pracovní listy on-line. Výstava je doplněna o tematické práce studentů prvního ročníku plzeňského gymnázia na Mikulášském náměstí.

 

Doprovodné programy k výstavě:

čt 5. 5. v 17.30 hod., Národopisné muzeum Plzeňska, náměstí Republiky 13, atrium

Ozbrojený odpor v nacistických vyhlazovacích táborech

Přednáška Radovana Kodery na Den památky obětí šoa a hrdinství (Jom ha-šoa)

pá 6. 5. v 17.00 hod., Národopisné muzeum Plzeňska, náměstí Republiky 13, atrium

Klatovsko pod nacistickým útlakem

Události na Klatovsku v letech 1933 až 1947

Prezentace knihy Jana Jiráka.

Vstup zdarma.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *