Výstava soutěže Stavba roku Plzeňského kraje stráví Vánoce ve Stříbře

Nejzdařilejší stavby, které vznikly v loňském roce na území Plzeňského kraje, jsou až do 15. ledna 2023 k vidění na výstavě ve vestibulu radnice města Stříbra. Lidé se tu mohou seznámit se stavebními počiny, které soutěžily o titul Stavba roku Plzeňského kraje. Uvidí, jaké z nich byly na vítězný titul nominovány, jak je hodnotila odborná porota a kdo si odnesl ze soutěže ceny. Město Stříbro získalo v letošním ročníku nominaci za venkovní prostranství Základní umělecké školy – prostor se zvukem umění.

Stavebním dílům, která letos soutěžila o titul Stavba roku Plzeňského kraje, je věnována putovní expozice umístěná do 15. ledna na radnici města Stříbra na Masarykově náměstí 1. Velkoformátové panely představují fotografie všech 37 soutěžních staveb s popisem. U děl, která se dostala do nominací na ceny, je kromě hodnocení odborné poroty také QR kód odkazující na jejich videomedailonky. Ty ukazují stavby z různých úhlů pohledu.

Město Stříbro bylo v letošním ročníku soutěže porotou oceněno jako investor veřejného prostranství ZUŠ – prostoru se zvukem umění. Nominaci na titul Stavba roku Plzeňského kraje si odneslo za zdařile provedený venkovní prostor spojený s celkovou rekonstrukcí budovy. Na vrchní ploše stupňovitě členěného prostoru vkusně dominuje jednoduchá pergola tvořená šesti kamennými sloupy a dřevěnou konstrukcí.

Zdroj: Stavba roku PK

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *