Přípravy na páteční a nedělní operní a muzikálové open-air na Lochotíně vrcholí

Šestý ročník Noci s operou pořádané Divadlem J. K. Tyla v Plzni přinese letos 2 představení. Páteční večer 24. června se pod širým nebem rozehraje Verdiho drama Macbeth, v neděli 26. června ožije amfiteátr celosvětově úspěšným muzikálem Elisabeth.

Noc s operou se každoročně vyznačuje velkorysou produkcí představující hudební divadlo v plné monumentalitě a zahrnující ohromující sbor, velký balet, světelnou a pyrotechnickou show či živá zvířata. A právě opera Macbeth i muzikál Elisabeth obsahují řadu efektních scén, jež přímo vybízí k realizaci pod širým nebem. Verdiho Macbeth oslní mimo jiné velkou středověkou bitvou ztvárněnou 30 bojovníky, celkem se na představení podílí čtyři stovky účinkujících včetně jezdců na koních. Mnohočetný komparz a zvířata se objeví i v muzikálu Elisabeth. Vedle 36 dosavadních herců a 22členného orchestru vystoupí na open-air Elisabeth také 88 komparzistů, pro které bylo potřeba pořídit více než 400 kostýmů.
První ročník Noci s operou se odehrál v roce 2015 a od té doby akce přitahovala každoročně víc a víc diváků. „Noc s operou je velkolepé, důstojné a nádherné zakončení divadelní sezóny a naši poslední produkci v roce 2019 – operu Nabucco – navštívilo 7500 lidí. Proto jsem nesmírně rád, že po dvouleté pauze se k této akci můžeme vrátit, a to rovnou dvakrát,“ říká ředitel divadla Martin Otava.

Foto Martina Root

Vstupenka na Noc s operou platí dvě hodiny před začátkem akce a jednu hodinu po jejím skončení jako platný jízdní doklad na městskou hromadnou dopravu v Plzni. V blízkosti areálu je k dispozici omezený počet parkovacích míst. Divadlo J. K. Tyla zajistilo ve spolupráci s PMDP, a.s. posílení městské hromadné dopravy po skončení produkce, a to vypravením 4 autobusů a 1 tramvaje na vybraných trasách nad rámec platného jízdního řádu. Tyto spoje budou vypraveny asi půl hodiny po skončení akce, na základě oznámení z produkce divadla.

Trasy posilujících autobusů (spoje nekopírují žádné pravidelné linky, jedou po uvedené trase a budou označeny názvem cílové zastávky)
• Zoologická zahrada – sady Pětatřicátníků – Americká – Šumavská – U Prazdroje – Těšínská – Masarykova – Doubravka
• Zoologická zahrada – sady Pětatřicátníků – Americká – Mikulášská – Slovanská – Slovany
• Zoologická zahrada – sady Pětatřicátníků – Klatovská – Edvarda Beneše – Bory
• Zoologická zahrada – sady Pětatřicátníků – Husova – Tylova – Vejprnická – Zadní Skvrňany

Trasa posilujícího tramvajového spoje
• Zoologická zahrada – Sady Pětatřicátníků – náměstí Republiky – Světovar

Pravidelné spoje, které je možné také využít
Linka č. 4 ve směru Zoologická zahrada – Košutka
• 23:40, 23:55, 00:01 a 00:16

Linka č. 4 ve směru Zoologická zahrada – Bory
• 23:44

Linka č. 41 ve směru Zoologická zahrada – Sady Pětatřicátníků
• 00:07

Linka č. 41 ve směru Zoologická zahrada – Vinice
• 23:57

Zdroj: DJKT

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *