Výstava o Volfštejně končí, putování na něj s Prázdninovou štafetou ale zrovna začíná

Zřícenina hradu Volfštejn v  blízkosti Černošína je tvořena pozůstatky hradu bergfritového typu pravděpodobně z 1. poloviny 13. století s výjimečně zachovalou stavební dispozicí nenarušenou pozdějšími zásahy. V severozápadní části se nachází 22metrový bergfrit s románským obloučkovým vstupním portálem, který je 8 metrů nad zemí. V jihovýchodní části jsou zbytky budovy „Starého paláce“. Mezi bergfritem a palácem se dochovaly části obranné bašty. Zřicenina hradu Volfštejn je chráněna od roku 1958 jako kulturní památka České republiky.

K 30. výročí založení Spolku pro záchranu hradu Volfštejna je v černošínském muzeu otevřena výstava  artefaktů, dokumentů, knih i fotografií. “Výstava zahrnuje takový malý průřez třicetiletým obdobím. Kromě instalovaných věcí do skříní tam je ještě 15 tabulí, jedna tabule znamená dva roky naší práce na hradě. Na fotografiích uvidíte členy spolku při jejich aktivitě. Ve skříních jsou pak různé nálezy, dokumenty a také vydané knihy o Volfštejně. Děkujeme všem za podporu,” uvedl předseda spolku Václav Menčík.

Výstava v černošínském muzeu je otevřena do 30. června. Hned tak se ale Volfštejn do zapomnění nedostane. V letošním turistickém putování p o zajímavostech Plzeňského kraje je totiž jedním z cílů Prázdninové štafety 2022. Podrobnosti o soutěžním putování jsou na http://stafeta.plzensky-kraj.cz/. Přímo na webových stránkách se do Prázdninové štafety můžete rovnou přihlásit.
Foto Martina Sihelská

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *