Výstava ke Stavbě roku Plzeňského kraje 2014 má další zastávku v Blovicích

Všechny stavby, které se utkaly o titul Stavba roku Plzeňského kraje 2014, si budou moci prohlédnout lidé v Blovicích. Od pondělí 31. srpna do pátku 11. září bude putovní výstava k soutěži umístěna v blovické pobočce České spořitelny na Masarykově náměstí. Návštěvníci si budou moci prohlédnout fotografie všech 39 přihlášených staveb, připojen je i jejich stručný popis a u nominovaných a oceněných objektů hodnocení odborné poroty.

Blovice v soutěži reprezentovala stavba přírodního koupacího biotopu. Areál se skládá ze dvou jezírek s kořenovými čističkami. Voda je upravována biologicky s využitím samočištění přírodních vod. Součástí areálu jsou šatny, převlékárny, hygienické zázemí a občerstvení. Pro děti bude vybudováno dětské hřiště a pro příznivce sportu je zde k dispozici hřiště na plážový volejbal.

 

V letošním parném létě se ukázalo, jak využívané přírodní koupaliště může být. „Od začátku léta se zde vystřídalo 15 tisíc platících návštěvníků, a to ještě děti do šesti let vstup neplatí. Navíc při takovém množství lidí a extrémních teplotách se nám podařilo udržet čistou kvalitní vodu,“ říká starosta Blovic Jan Poduška. Blovice čekaly na koupaliště celých 40 let. „Nejdříve bylo nutné pro občany vystavět Základní a mateřskou školu. Dále městskou polikliniku, knihovnu, kanalizace, vodovody,“ vysvětluje starosta.

Soutěž Stavba roku Plzeňského kraje se letos konala už podvanácté. Z 39 přihlášených staveb jich 22 nominovala porota do hlavní části soutěže. Čtyři se pak ve své kategorii pyšní prestižním titulem Stavba roku Plzeňského kraje 2014. Patří mezi ně budova společnosti BRUSIVO Rokycany (novostavby), Stará synagoga v Plzni (rekonstrukce budov), nová komunikace s mostem na Jateční třídě v Plzni (dopravní a inženýrské stavby) a Pavilon skla v Klatovech (sportovní a volnočasové stavby).

Putovní výstava má v Blovicích už svoji čtvrtou zastávku, od 14. září pak bude k vidění na pobočce České spořitelny v Klatovech.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *