Výškové práce v praxi: Co všechno výškaři dovedou na střeše?

Také jste jedni z těch, kteří práci na střeše pravidelně odkládají až na konec seznamu, jakmile na ni zase dojde řada? My to chápeme. Ona je tak nějak vysoko, že? A vylézt na ní by bylo nebezpečné. Jenže každá střecha potřebuje pravidelnou péči. Dneska se podíváme na to, co všechno je nutné udržovat, co se střechy týče a také že na výškové práce nemusíte být sami.

Pečujete dostatečně o svou střechu? Že se bojíte výšek, nebo nevíte, jak na to? Podívejte se, o co je třeba pečovat co se střechy týče. Na výškové práce nemusíte být sami.

Pokládka nové i oprava stávající střechy
Stavíte nemovitost a už chybí jen položit střechu? Nebo rekonstruujete a je potřeba tašky vyměnit?
Střecha je asi nejnáchylnější částí domu. I když na ní skoro nevidíme, tak nám to nepřijde tak znatelné. Ale působí na ní ročně tolik vnějších vlivů, že nám přijde až zázračné, jak dobře to zvládá. Jen si to představte. Střídá se vítr, s deštěm. Pak přijde silné sluneční záření. Poté sníh a mráz. A ona pořád drží. Proto je tolik nutné, jí udržovat stále funkční.

Čištění a nátěry okapů
Jestli jste si všimli, tak jsme vynechali podzim a spadané listí. Necháme si ho totiž do okapů. Tam ale smí zůstat jen v rámci slov. Ve skutečnosti je pro správnou funkčnost okapů nejdůležitější právě jejich čištění. Probíhat by mělo alespoň jednou, ale lépe dvakrát do roka. Díky čištění předejdete ucpání okapových svodů či poškození říms. Nátěry jsou součástí pravidelné péče o okapy. Chrání je jak proti nepříznivým vlivům počasí, tak samozřejmě nenechají propuknout proces rezavění.

Opravy komínů
U komínů si nevyberete, jde se po nich z obou stran. Vnitřní spaliny i vnější povětrnostní vlivy je narušují a snižují celkovou životnost. Pravidelné opravy komínů se vyplatí. Ovlivňují totiž mnoho navazujících faktorů. Když bude komín v pořádku, pozitivně ovlivní nejen teplo v domě ale také jeho ekonomickou stránku. A to je v dnešní době velmi důležité.

Nejste na to sami
Pokud se vám střecha zdá být příliš vzdálená, vyberte si někoho, kdo vás k ní jednoduše přiblíží. Nebo víte co, nechte to rovnou na nich a dohlížejte na to ze země. V Plzni sídlí firma s mnohaletými zkušenostmi, která nabízí výškové práce všech druhů. Nejen střechy jsou jejich specialitou. Jmenují se Výškyzavas.cz a my věříme, že si je snadno zapamatujete. Předcházejte poruchám střechy. Je to přece ochrana celé vaší rodiny, a právě střecha dělá dům.

(Placla)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *