Vybíráme ideální boty do kanceláře

Kancelářská móda má svá pravidla. V závislosti na charakteru práce může být méně formální nebo formálnější. Občas firmy ukládají svým zaměstnancům přísně definovaný dress code, v jiných místech kancelářská etiketa je docela neformální. Bez ohledu na to, byste se měli řídit dobrým vkusem a smyslem, díky čemuž vždy budete vypadat profesionálně a stylově. Dnešní článek je věnován výběru bot ke kancelářské stylizaci.

Kancelářský look

Pokud Vaše práce nebo pracovní místo vyžaduje každý den formální oblečení, ve kterém nemůžete si dovolit příliš velkou svobodu, boty by také měly být vhodně elegantní a vkusné. K šatům nebo sukni budou nejlépe vypadat boty na podpatku, díky kterým silueta bude krásně zdůrazněná. Při výběru lodiček ke kancelářskému oblečení, je třeba pamatovat na to, aby byly vyrobené z vysoce kvalitního materiálu, nejlépe přírodní kůže. Bota by měla být plná na patě a na prstech, a podpatek nepříliš vysoký, aby zajišťoval vhodnou stabilitu. Barva bot by měla být tónovaná, hodící se k ostatním prvkům našeho oblečení.

Pokud preferujete kalhoty místo sukní nebo šat nebo nemáte rádi boty na podpatku, můžete ke kancelářskému oblečení vybrat dámské polobotky – nazouvací nebo šněrovací. Toto Vám zajistí elegantní vzhled a pohodlí dokonce i během neustálého pohybu. Polobotky se budou hodit ke kalhotám o rovné nohavici nebo se záhybem nebo s trošku rozšířenou nohavicí. Pokud nosíte cigaretové kalhoty, tehdy je lepší k nim vybrat elegantní, kožené baleríny.

Smart casual

V případě, že Vaše práce nevyžaduje kancelářské oblečení, ale je však obzvláště vítáno dodržování kancelářské etikety, pokud jde o oblečení, nejlepším řešením bude se vsadit na styl smart casual, který je spojením elegance a svobody v dobrém vkusu. V tomto případě máte trošku víc svobody a možnosti výběru bot ke každodenní stylizaci. K sukním a šatům před nebo za koleno můžete nosit jak lodičky na podpatku, tak i klasické dámské polobotky o sportovním charakteru nebo baleríny. Zatímco dlouhé šaty můžete spojovat s boty na klínu nebo kotníkovými botami na podpatku.

K stylizaci skládající se z džínsů, trička a sako můžete úspěšně nosit boty na podpatku, a také i sportovní sneakersy o klasickém střihu. Takový look bude na jedné straně elegantní, a na druhé – vhodně volný, a zajistí nám plné pohodlí během práce

Svoboda v módě, ale s citem

Mnoho zaměstnavatelů dává svým zaměstnancům větší svobodu, pokud jde o pracovní oblečení, díky čemuž se mohou cítit komfortně a zároveň mají možnost sebevyjádření prostřednictvím oblečení. Toto však neznamená, že se do práce můžete obléct jako na party. Dokonce i v případě velké svobody je třeba se chovat umírněně. Pokud se dobře cítíte v botách na jehlovém podpatku, nic nebrání je nosit do práce. Takové boty, zejména jestli toto jsou sandály, neměly by být spojovány s krátkou sukní nebo šaty, protože celek bude vypadat docela provokativně.

Do práce můžete nosit dámské polobotky, sneakersy, sandály nebo pantofle, které vhodně spojené s jinými prvky oblečení budou vypadat stylově. Výběr bot do kanceláře by měl být především podněcován závaznou etiketou a charakterem Vaší práce a pracovního místa. Vždy je lépe vybrat boty více tónované, klasické, které se ideálně přizpůsobí ke kancelářskému stylu.

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *