Vůně ovoce i lahodné podzimní chutě. Takový bude jubilejní 10. Lázeňský festival jablek

Karlovarský kraj a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Regionální pracoviště Správa CHKO Slavkovský les, letos už podesáté zvou na Lázeňský festival jablek do Mariánských Lázní. Akce, která slaví své kulatiny, se bude konat v neděli 9. října 2022 od 10 hodin na kolonádě M. Gorkého. Na své si přijdou milovníci dobrého jídla a pití, děti, které rády malují a soutěží, ale i příznivci folkové muziky.

„Do desátého ročníku Lázeňského festivalu jablek vstupujeme s dobrým pocitem, že se nám povedlo zavést a udržet tradici krásné podzimní akce, během níž si připomeneme, jak je důležité pečovat o staré regionální odrůdy ovoce, které rostlo už v zahradách našich babiček. Zároveň se máme možnost setkat v příjemné atmosféře mariánskolázeňské kolonády a nabídnout zajímavý program pro děti a dospělé. Všechny srdečně zveme,“ řekl 1. náměstek hejtmana Karel Jakobec.

I letos se bude na festivalu soutěžit o „Nejchutnější jablečný moučník v Mariánských Lázních“ a ceny se budou rozdávat také v klání vyhlašovaném Českým zahrádkářským svazem s názvem „Nejkrásnější jablko“. Po celý den si příchozí budou moci koupit něco na zub i na památku během jarmarku místních výrobců, řemeslníků a regionálních produktů. Děti čeká výtvarná soutěž o ceny na téma „Jablko z pohádky“ a v případě, že nebudou chtít malovat, mohou se účastnit her s tématikou ovoce.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout výstavu „Stromy v krajině“ a obdivovat vystavené typické druhy ovoce z našeho kraje s komentářem pomologa Martina Lípy. „Pravidelní návštěvníci festivalu jablek určitě budou očekávat slavnostní salvu ostrostřelců ze Stříbra, která nemůže chybět ani letos, v roce 10. výročí akce,“ dodal Karel Jakobec. Hned dvakrát také zazní hudba, a to v podání skupiny Bád Boys (blues z Karlovarského kraje) a v závěru vystoupí blues – folková formace Holeček & Marcel Project.

Zdroj: Karlovarský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *