Všudybylka vyrazí o víkendu z Varů do Mariánských lázní, Ostrova a Merklína

Víkend 17. – 18. září bude na Karlovarsku ve znamení oslav Regionálního dne železnice. České dráhy vypraví po oba dva víkendové dny historické vlaky v čele s parní lokomotivou Všudybylkou (354.195). Ta vyrazí v sobotu z Karlových Varů přes Bečov nad Teplou do Mariánských Lázní, v neděli se pak budou zájemci moci svézt z Karlových Varů do Ostrova nad Ohří nebo do Merklína.

V sobotu 17. září se budou fanoušci historických vlaků moci svézt parním vlakem z Karlových Varů přes Bečov nad Teplou a Teplou do Mariánských Lázní. Z karlovarského „horního“ nádraží bude vlak odjíždět v 9:00 a do Mariánských Lázní dorazí v 11:52. Na zpáteční jízdu po stejné trase se historická souprava vydá z mariánskolázeňského nádraží ve 13:25, příjezd zpět do Karlových Varů bude v 16:20.

Následující den, v neděli 18. září, pak budou pro zájemce připravené dvě jízdy z karlovarského „horního“ nádraží. První vlak odtud bude odjíždět v 10:00 a zamíří do Ostrova nad Ohří, odkud se bude v 11:50 vracet zpět do krajského města. Druhý vlak potom vyrazí ve 13:00 z Karlových Varů a jeho cílovou stanicí bude Merklín na úpatí Krušných hor. Z Merklína zpět do Karlových Varů bude vlak vyrážet ve 14:30.

Jízdné ve zvláštních vlacích během Regionálního dne železnice v Karlových Varech
Jízdenky na zvláštní vlaky bude možné koupit v době konání Regionálního dne železnice ve stanicích Karlovy Vary a Karlovy Vary dol.n. a také přímo u vlakového personálu. Cestující si budou moci zakoupit jednorázové nebo síťové víkendové jízdenky.

Menším skupinám s maximálně čtyřmi osobami, z nich nejvýše dvě mohou být starší 18 let, je určena síťová víkendová jízdenka, která bude platit ve všech zvláštních vlacích během Regionálního dne železnice na Karlovarsku, a to po oba dva víkendové dny. V prodeji bude za 500 Kč pro celou skupinu.
Cestující, kteří se chtějí svézt jen některým ze zvláštních vlaků, pak bude určené jednorázové jízdné. Na sobotní vlak z Karlových Varů do Mariánských Lázní budou v prodeji jednosměrné i zpáteční jízdenky, v nedělních vlacích z Karlových Varů do Ostrova nad Ohří a do Merklína bude platit jednotné jízdné 50 Kč za jednu osobu a směr.

Jednorázové jízdné v sobotu 17. září 2022

Jednorázové jízdné v neděli 18. září 2022
• Ve vlacích Karlovy Vary – Ostrov nad Ohří nebo naopak a Karlovy Vary – Merklín nebo naopak platí jednotné jednosměrné jízdné 50 Kč.
• Zpáteční jízdenky a jízdenky se slevou nejsou v těchto vlacích v prodeji.

Parní lokomotivy ř. 354.1 (Všudybylka)
Oblíbené lokomotivy osobních vlaků a lehkých rychlíků, zejména pro svoji snadnou obsluhu a dobrou přechodnost. Vyráběly se v několika sériích a modifikacích. Původní rakouská konstrukce byla ve Škodových závodech postupně upravována. Několik lokomotiv bylo vybaveno unikátním ventilovým rozvodem páry. Poslední dojezdily v pravidelném provozu v roce 1978.

Proč se slaví Den železnice?
Den železnice se každoročně slaví v průběhu září jako vzpomínka na den 27. září 1825, kdy na svou první cestu vyjel vlak vynálezce parní lokomotivy George Stephensona. Tento vlak spojil britský Stockton a Darlington.

Oslavy dne železnice jsou během září plánované na řadě míst České republiky. Hlavní akci ČD společně s partnery připravují na 24. září v Plzni.

Zdroj: ČD

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. 16.9.2022

    […] “S politováním musíme oznámit, že z důvodu neočekávané závady většího rozsahu na téměř sto let staré parní lokomotivě 354.195 přezdívané Všudybylka dochází ke zrušení Regionálních dnů železnice na Karlovarsku o víkendu 17. a 18. září 2022,” uvedly v tiskové zprávě České dráhy. Z důvodu závady jsou zrušeny jízdy všech původně plánovaných vlaků, a to v sobotu do Bečova nad Teplou a Mariánských Lázní a v neděli do Ostrova nad Ohří a Merklína. Informovali jsme o tom https://www.ceskypohled.eu/vsudybylka-vyrazi-o-vikendu-z-varu-do-marianskych-lazni-ostrova-a-merklin… […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *