Vřesová částečně obnoví výrobu plynu. Pár dní to bude v okolí cítit

Sokolovská uhelná obnoví v červenci částečný provoz plynárenské technologie ve Vřesové.  Jedná se o tři generátory z celkových 26, což otevře cestu k přípravě na nové inovativní technologie, která bude součástí udržitelného rozvoje chemického průmyslu v unikátním průmyslovém areálu Vřesová. Současně to je příležitost k řešení energetické krize a ke snížení závislosti na výrobě elektřiny a tepla z dováženého zemního plynu. Generátory budou v chodu při snížených provozních parametrech, část technologie zůstane nadále odstavena.  

Lidé z okolních měst a obcí nemusí mít při tomto omezeném provozu obavy z žádných rizik, která by mohla mít vliv na zdraví, bezpečí a na kvalitu životního prostředí. Pouze zahájení obnoveného provozu může během úvodních dní zprovozňování v roce 2020 odstavené technologie doprovázet mírný pachový efekt, proto děkujeme všem za pochopení a věříme, že to nijak nenaruší plánované letní aktivity.

Obnovení částečného provozu zplyňování uhlí má souvislost také s loni podepsaným memorandem mezi Sokolovskou uhelnou, chemickými závody Synthomer v Sokolově a Karlovarským krajem o podpoře udržení a rozvoje chemického průmyslu. Některé produkty, které tlakovým zplyňování vznikají, by mohly sloužit rovněž jako surovina pro výrobu v chemičce Synthomer. Zároveň by mohly být náhradním zdrojem místo zemního plynu, ale třeba i při ukládání elektrické energie do vodíku.

Zdroj: Sokolovská uhelná

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *