Vozobule: Autobusy i trolejbusy v Plzni už jen nízkopodlažní

V září udělala Plzeň významný krok k bezbariérové MHD. Ve vozovém parku Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) už cestující nově nenajdou jiné než bezbariérové autobusy. Obměna autobusového vozového parku tak následovala plzeňské trolejbusy, které jsou kompletně nízkopodlažní již od dubna minulého roku. Informuje o tom tiskové prohlášení plzeňské TOP 09.

„Jsem rád, že v Plzni můžeme cestujícím nabídnout jeden z nejmodernějších vozových parků v republice. Současná obnova vozového parku přináší vedle lepší přístupnosti pro cestující se sníženou pohyblivostí také zvýšení komfortu a bezpečnosti. Absence bariér ve formě schodů přispívá i k urychlení nástupu a výstupu cestujících, což pozitivně ovlivňuje dobu přepravy. Navíc všechny nové vozy splňují nejvyšší nároky na bezpečnost, kvalitu a ekologii provozu,“ říká náměstek primátora města Plzně pro dopravu a životní prostředí Michal Vozobule.

Cestující v Plzni od letoška vozí osmnáct nových velkokapacitních autobusů SOLARIS Urbino 18 a čtyři dvanáctimetrové autobusy SOR NS 12. Trolejbusová flotila se pak rozrostla o sedm velkokapacitních trolejbusů 27 Tr SOLARIS s trakčními bateriemi. (tz)

Ilustrační foto SOR NS 12

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *