Vojáci budou na Šumavě závodit s profesionály v běhu na lyžích

Již za tři týdny vypukne v obci Kvilda na Šumavě jeden z největších svátků milovníků běžeckého lyžování. O víkendu 25. až 26. února se zde koná 32. ročník prestižního závodu v běhu na lyžích Šumavský skimaraton. Také v letošním roce se na jeho start postaví příslušníci Armády ČR, kteří změří své síly nejen mezi sebou, nýbrž také s profesionálními sportovci z domova i ze zahraničí.

Souběžně se Šumavským skimaratonem organizuje 25. protiletadlový raketový pluk ze Strakonic otevřený přebor v lyžařském maratonu. „Zájemci z řad Armády České republiky a Ministerstva obrany tak mohou zažít nezaměnitelnou atmosféru závodu, který si po celou dobu své existence drží výbornou pověst. Mají nárok na výrazně nižší startovné, které zaplatí před závodem v místě registrace,“ zve na Šumavu poručice Tereza Kabourková z oddělení bojové přípravy strakonického útvaru.

Příslušníci resortu obrany se přihlašují do 13. února prostřednictvím on-line registrace na internetových stránkách www.skimaraton.cz, kde v kolonce klub vyplní AČR a číslo vojenského útvaru či zařízení.

Šumavský skimaraton je jediným českým závodem, který je dlouhodobě zařazen do proslulé evropské série Euroloppet, je součástí i Stopy pro život. Soutěžit se bude na tratích 46 a 23 kilometrů – v sobotu volnou technikou a v neděli klasicky. Schopnosti závodníků sice prověří náročný terén, ale odměnou jim bude jedinečné prostředí Národního parku Šumava. Na sportovce tak čekají nejen rovinky šumavských plání, nýbrž i stoupání, která je přivedou do nadmořské výšky 1280 metrů nad mořem.

Šumaváku, jak je závodu přezdíváno, se každoročně účastní stovky profesionálních i amatérských sportovců z několika zemí světa. Přihlásit se mohou lidé všech věkových kategorií, včetně dětí. Výjimkou nebývají ani sedmdesátiletí běžkaři. Organizátoři slibují i kvalitní zázemí. Každý závodník obdrží v ceně startovného originální upomínkový předmět, startovní číslo a občerstvení na trati i v cíli. Využít bude možné mazací servis a úschovnu oblečení.

(Ministerstvo obrany)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *