Vítězný muzikál I Like Zima v jazyce současných teenagerů – interpretů i divákůkteří cílovou skupinou projektu

Vítězný muzikál 3. ročníku soutěžního projektu INTRO ’23 s názvem I Like Zima představilo na Nové scéně Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Muzikál napsali učitelé Soukromé ZUŠ Dr. Lidinské z Berouna a diváci jej viděli v podání dětského Muzikálového studia DJKT za doprovodu členů Orchestru Tremolo ZUŠ Třemošná. Vítězný muzikál čeká ještě jedna repríza, a to v úterý 21. května. Divadlo zároveň vyhlašuje 4. ročník INTRO ’24 MINI, který je zaměřen na komorní muzikály pro maximálně pět herců a maximálně pětičlenný orchestr.

„Hudba je součástí našeho života. Provází nás dětstvím, dospíváním i dospělostí. Projekt INTRO Divadla Josefa Kajetána Tyla je zajímavou příležitostí nejen pro samotné autory, ale také pro začínající režiséry či choreografy, kteří při inscenování muzikálových novinek získávají cenné profesní zkušenosti. V neposlední řadě dává také jedinečnou příležitost představit samotnému divákovi formu nevšedního muzikálového představení,“ uvádí Eliška Bartáková, radní města Plzně pro oblast kultury a památkové péče.

Děj muzikálu I Like Zima sleduje sebevědomou městskou skupinu žáků, která vyráží na horskou chatu vedenou ráznými sestrami Veverkovými na lyžařský výcvik. „Dílo má vtip, dobrou hudbu, zajímavý námět i adekvátní stopáž,“ zaznělo v hodnocení poroty, která také ocenila, že je muzikál vhodný jak pro dětské publikum, tak dětské představitele: „Patřičně zachází s jazykem současných teenagerů, kteří budou nejspíš cílovou skupinou projektu i hlavními interprety.“ Dílo se členy Muzikálového studia DJKT nastudovaly lektorky Tereza Koželuhová a Nikola Erneker pod režijní supervizí Viléma Dubničky, orchestr vedl dirigent Dalibor Bárta.

Soutěžní projekt INTRO nabízí jedinečnou příležitost pro začínající autory. Přihlášené muzikály posuzuje odborná porota složená z renomovaných odborníků a praktiků z celé republiky, vítězná díla jsou pak uvedena ve dvou reprízách na profesionální scéně plzeňského divadla. Autoři následně dostanou videonahrávku určenou k další propagaci svého díla. Do 4. ročníku projektu INTRO ’24 MINI mohou zájemci zasílat svá díla do 31. srpna 2024, porotou vybraný muzikál bude uveden v podání členů muzikálového souboru DJKT v únoru 2025 na jevišti Malé scény. Více informací najdou autoři na webu divadla: https://www.djkt.eu/projekty-a-akce/intro. Tři vítězné muzikály z 1. ročníku jsou stále k vidění na streamovací platformě Dramox.

Martina Drbušková, foto Irena Štěrbová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *