Do Plzeňského a Karlovarského kraje dorazí betlémské světlo v sobotu odpoledne

Už tuto sobotu 16. prosince rozvezou vlaky Betlémské světlo po celé republice. Do západních Čech dorazí odpoledne Západním expresem a rychlíky Krušnohor a Berounka. Seznam vlaků a jejich příjezd na Plzeňsko a Karlovarsko zveřejňujeme.

Skauti využijí k rozvozu vybrané dálkové vlaky a na ně navazující regionální spoje Českých drah. Plamínek z Betléma se tak dostane do všech koutů republiky. Betlémské světlo převzali skauti od svých rakouských kolegů už minulou sobotu 9. prosince v Linci a poté ho přepravili railjetem přes Vídeň do Brna.

Betlémské světlo je plamínek z Betléma, který putuje napříč Evropou. Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakousku, odkud se rozšířila do 25 zemí světa. Poprvé plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem do Lince, kde se stal součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu a televize na pomoc postiženým dětem. K nám se Světlo přátelství, jak byl betlémský plamen také nazván, dostalo po pádu čtyřicetileté komunistické vlády a v rukou skautů poprvé putovalo v prosinci 1989 až pod sochu sv. Václava v Praze.

Seznam dálkových vlaků ČD, kterými rozvezou skauti 16. prosince 2023 Betlémské světlo

· R 612 Krušnohor: Ústí n. L. hl.n. (12:48) – Cheb (15:36)
· R 768 Berounka: Praha hl.n. (12:05) – Plzeň hl.n. (13:37)
· IC 562 Západní expres: Plzeň hl.n. (14:05) – Mariánské Lázně (15:06)
· R 764 Berounka: Plzeň hl.n. (15:40) – Klatovy (16:27)

Z přestupních stanic na trase dálkových vlaků pak bude následovat rozvoz dalšími návaznými regionálními vlakovými spoji do řady míst v České republice. Detailní přehled je ZDE

Zdroj: ČD a Český skaut. Snímky jsou z minulých ročníků

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *