Víkend bude na statku Lüftnerka patřit lidovým řemeslům a dovednostem

V sobotu 19. a v neděli 20. září od 10 do 18 hod. bude statek Lüftnerka  v Zoologické a botanické zahradě města Plzně  opět patřit festivalu tradičních lidových řemesel a dovedností k užitku i potěše. Na návštěvníky znovu dýchne z různých dílniček a stánků atmosféra venkovského trhu minulých dob v prostředí statku, kde se právě nadojilo mléko a před zraky příchozích se stlouká v máselnici máslo, dere peří, váží peroutky, pere v neckách a na valše, obilí se mlátí cepy….

Ukázky řemesel a dovedností v podání pokračovatelů lidových  tradic převážně z Plzeňského kraje doplní i letos ochutnávky jídel našich předků, tak jak je podle vlastních receptů dokáží připravit jen Napomucké kuchařinky.

Většina řemesel a dovedností je předváděna přímo před zraky návštěvníků, některé z  představovaných předmětů si mohou i sami vyzkoušet a zhotovit. Nudit se nebudou určitě ani děti, pro které je nachystáno několik speciálních tvůrčích dílniček.

Ve srovnání s předchozími ročníky řemeslného festivalu na Lüftnerce zde uvidí příchozí i některá řemesla, která zde doposud chyběla. Jmenujme například výrobu svíček, šperkařství či kamnářství.

V sobotu od 14 hod. je hostem řemeslné podívané dětský folklorní soubor Plzeňáček.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *