Velké prádlo! Všechny herní prvky na zahradách mateřinek prošly důkladnou očistou

Všechny herní prvky na zahradách mateřinek ve třetím městském obvodu prošly v minulých dnech důkladnou očistou. Čištění párou zajišťuje Trojka ve školkách už pátým rokem, zároveň se pravidelně kontroluje technický stav herních prvků.

„Náš obvod využívá k čištění horkou vodu a páru o teplotě 90 stupňů, která odstraní z atrakcí a laviček nečistoty jako je špína, lišejník nebo grafity, ale současně herní prvky termálně vydezinfikuje. Právě dnes, 14. září prochází očistou poslední hřiště, a to v areálu 49. mateřské školy,“ uvádí 1. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek s tím, že zcela poprvé zkouší obvod provést čištění začátkem září. „Uvidíme, zda se více osvědčí začátek školního roku nebo se opět vrátíme k jarnímu modelu,“ doplňuje.

Čištění se uskutečnilo ve všech jedenácti mateřských školkách centrálního plzeňského obvodu a také všech pěti odloučených pracovištích. „U všech herních prvků se také pravidelně kontroluje jejich technický stav, abychom pro děti zajistili bezpečné a čisté prostředí,“ dodává Pavel Šrámek.

Pravidelnou očistou prošla na Trojce také všechna veřejná hřiště. „Všech devadesát veřejných hřišť a pískovišť na území našeho obvodu bylo vyčištěno již v jarních měsících,“ říká starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *