Ve Čtyřlístku umožní adventní setkávání klientů s rodinou. Alespoň přes sklo

Městský ústav sociálních služeb města Plzně chce – navzdory složité situaci, kterou přinesla pandemie koronaviru – ve svém největším zařízení pobytových služeb v Domově se zvláštním režimem Čtyřlístek umožnit v době adventu svým uživatelům návštěvy rodinných příslušníků. Téměř tři stovky klientů se tak mohou v předvánočním čase těšit na setkávání s blízkými díky speciální návštěvní místnosti, která odděluje klienta od návštěvy plexisklem a má dva oddělené vstupy.

„Obětovali jsme terapeutickou místnost, kde stejně terapie z důvodu covidu-19 a pro nedostatek personálu nemůžeme vykonávat, a dali jsme uživatelům našeho největšího pobytového zařízení a jejich blízkým předčasný vánoční dárek v podobě návštěvní místnosti. Jde o dva prostory oddělené plexiskly pro zamezení přenosu infekce covidu-19 se dvěma vstupy – z lesoparku pro návštěvy a z budovy domova pro klienty. Místnost je vybavena z obou stran mikrofony a reproduktory a je od pátku 26. listopadu k dispozici všem uživatelům, kteří nejsou upoutáni na lůžko. Návštěvy se pochopitelně musí do této návštěvnické místnosti předem objednat a sama návštěva je z kapacitních důvodů časově omezena. Jsem ale přesvědčen, že v této, tolik specifické, adventní době jde o velmi dobré řešení zvyšující komfort péče poskytované našim uživatelům,“ přiblížil důvody realizace Vladimír Chuchler, ředitel Městského ústavu sociálních služeb města Plzně.

Náměstkyně primátora města Plzně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková doplnila slova ředitele: „Všechny pobytové služby se opět, stejně jako před rokem, potýkají s tím, jak co nejlépe ochránit zdraví a životy do péče svěřených klientů, což je zejména eliminací kontaktů zvenku na minimum, a zároveň s tím umožnit rodinám v tomto předvánočním čase kontakt s blízkým člověkem. Není to vůbec jednoduché a personál pobytových služeb to stojí značné úsilí a energii, zejména při zajištění bezpečnosti a ochrany imobilního klienta, za nímž, při striktním dodržení všech epidemiologických a hygienických opatření – i přes vysokou míru rizika – může rodina přijít na návštěvu až k lůžku. Mé poděkování a obdiv patří všem, kteří pomáhají v této složité době vysoko nad rámec možného.“

Svými díky, směrem k zařízením pobytových služeb, nešetří ani někteří z návštěvníků. „U příležitosti obnovení návštěv, za zvýšených bezpečnostních opatření nyní v závěru listopadu 2021 v Domově se zvláštním určením Čtyřlístek, bych rád vyjádřil své poděkování za skvělou péči kolektivu ošetřovatelek pod vedením paní Fryčkové a pak také všem těm pracovníkům/pracovnicím, kteří připravovali dnešní setkání s mojí maminkou paní Marií Blahetovou. Vím, že organizace, příprava a provedení takovéto akce si žádá mnoho plánování a představivosti, to vše korunované a zakončené velkým praktickým úsilím jdoucím za rámec standardních činností, které tito pracovníci provádějí v denním pořádku, a to zvláště u devadesátiletého člověka, který je trvale ležící, špatně vidí a slyší,“ napsal ve svém poděkování Milouš Blaheta z Plzně.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *