Velikonoční dobročinný bazárek HOLKY HOLKÁM vydělal 33 tisíc korun. Peníze dostanou domovy pro matky s dětmi v tísni

Více než 33 tisíc korun vydělal velikonoční dobročinný bazárek HOLKY HOLKÁM, který se konal v sobotu 19. března v Plzni a v Dobřanech. Peníze jsou určeny charitním domovům pro matky s dětmi v tísni. Těch je v Plzeňské diecézi šest a prakticky pořád jsou plně obsazené.

 „Mám z toho nesmírnou radost. Tak vysokou částku jsem nečekal. Jsem moc rád, že existují lidé, kteří si na matky v tísni vzpomenou a chtějí jim pomoci. Skláním se před nimi. Domy pro matky na tom jsou letos ekonomicky hodně špatně,“ řekl ředitel Diecézní charity Jiří Lodr, když si po skončení plzeňské části bazárku přebíral výtěžek.

V dopoledních hodinách se dámské oděvy prodávaly v komunitním prostoru Zastávka. V roli prodejců tu byly herečka Kristýna Leichtová, muzikantky Ilon Leichtová a Vlaďka Bauerová, tiskové mluvčí Martina Košanová a Michaela Jirovcová, ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková, spisovatelky Markéta Čekanová a Tamara Kopřivová, televizní redaktorka Marcela Durasová a další ženské osobnosti.

Oděvy vyřazenými ze svých šatníků přispěly také senátorka Dagmar Terelmešová, herečka Blanka Josephová-Luňáková, novinářky Gabriela Špalková a Miroslava Vejvodová, oděvní výtvarnice Eva Beránková – Berydesigner nebo ředitelka Plzeňského deníku Helena Mikešová.

„Zájem nakupujících byl ohromný. Sotva jsme otevřely, zaplnil se prostor Zastávky, že tu skoro nebylo k hnutí. Víme, že dokonce přijely i ženy ze Strakonic nebo Rabštejna. Děkujeme všem: kupujícím i prodávajícím,“ říká iniciátorka akce Markéta Čekanová a dodává, že podle ohlasů je pravděpodobné, že se z bazárku HOLKY HOLKÁM stane tradice.

Kdo by rád přispěl domovům i mimo bazárek, může tak učinit na číslo konta Diecézní charity Plzeň, 2648062/0300, variabilní symbol 190316 (datum konání bazárku) a do zprávy pro příjemce uvést HOLKY HOLKÁM. Pro potvrzení o daru, např. do daní, je třeba ještě poslat e-mailem info o své platbě na marie.krondlova@dchp.charita.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *