Vedení Trojky bude rozdávat vánoční polévku už ve středu. Bude i vegetariánská varianta

Na plzeňském náměstí Republiky se bude rozlévat vánoční polévka zdarma. Tradiční projekt třetího městského obvodu s charitativním podtextem navíc letos nabídne novinku. Kromě již standardní gulášovky bude k mání také vegetariánská varianta.

Polévka je určena nejen lidem bez domova nebo sociálně slabším, ale všem návštěvníkům, kteří zítra, tedy 20. prosince od 15 hodin zavítají na vánoční trhy na náměstí Republiky v Plzni. „Stejně jako v loňském roce polévku uvaří lidé se zdravotním znevýhodněním v sociální firmě Kačaba, takže tato akce pomůže hned dvakrát,” říká místostarosta Ladislav Nový.

Kromě klasické gulášové nabídne letos Trojka také dršťkovou polévku s hlívou ústřičnou. Dohromady bude na zítřek připraveno sto litrů vánoční polévky, to dělá 400 porcí.

Polévku bude na náměstí rozdávat vedení centrálního obvodu osobně. „Tuto akci považuji za opravdu povedenou a moc rád se jí účastním. Je to příležitost, kdy se můžeme v předvánočním čase na chvíli zastavit a neformálně setkat s našimi spoluobčany, promluvit s nimi a popřát krásné svátky,” uvedl starosta David Procházka.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *