Vedení třetího obvodu boj o poštu ve Skvrňanech nevzdává. Starosta má nápad

V rámci hledání řešení, jak zachovat velmi důležitou poštovní pobočku na plzeňských Skvrňanech padly varianty, že by ji bylo možné vyměnit za jinou. „Otázkou je, za kterou ji vyměnit. Nechceme brát menší poštu například Křimicím, to by bylo kanibalizování obvodu obvodem. Spíše vidím cestu v tom, že menší pošty by se mohly stát Poštou Partner a tato velká by mohla zůstat zachována,“ popisuje jednu z možností starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Pokud by ke zrušení pobočky na Skvrňanech skutečně došlo, byla by spádovou poštou pro tuto oblast čítající až čtrnáct tisíc lidí, hlavní pošta v Solní ulici. O něco bližší Křimice totiž nejsou pro skvrňanské v ideální dopravní obslužnosti. „Nicméně tady to „kružítko“ vedení České pošty úplně nezafungovalo, protože pošta v Solní je dál, než je stanovená hranice. A co se týká parkování v této oblasti, tak to je také tragické. Zaváděli bychom navíc dopravu do centra města. Doufám tedy, že skvrňanskou poštu zachováme, i z hlediska dopravní obslužnosti by to bylo logické,“ upozorňuje starosta.

Další možnosti, jak poštu na Skvrňanech zachovat, se nabízí v podobě již zmíněného modelu Pošta Partner nebo ve formě finančního příspěvku na provoz této pobočky. „Za mě je to ale krajní možnost. Tato situace měla být hlavně řešena úplně obráceně. To znamená, nejdřív se nám měla Česká pošta ozvat a mohli jsme tyto možnosti začít zvažovat a řešit. Teď jsme v časovém presu, protože v podstatě máme měsíc na to tuto záležitost vyřešit. A co se týká například převzetí budovy, nebo toho, kde najít peníze v rozpočtu, tak vzhledem k tomu, jakými orgány města musí tyto záležitosti projít, je to šibeniční termín. Já věřím tomu, že se povede dojednat zachování pošty bez těchto potřeb a pokud ne, tak že dostaneme alespoň více času na to, abychom nějaké řešení našli,“ doufá starosta David Procházka. Jednání se zástupci České pošty by mělo proběhnout v příštím týdnu.

Svůj nesouhlas s rušením pošty ve Skvrňanech na web rusenipostMO3@plzen.eu zaslaly obvodu už téměř dvě stovky lidí. “Velmi často píší senioři, případně jejich děti nebo známí, protože řada z nich moderní technologie využívat neumí, a to je také důvod, proč poštu využívají,” uvedla mluvčí centrálního obvodu Michaela Adámková.

„Dobrý den,
sama jsem seniorka (75 let), bydlím 53 let v předních Skvrňanech a uvedenou poštu už téměř nepotřebuji. Ale mám dost známých, kteří ji využívají i několikrát měsíčně, protože si nerozumí s moderními technologiemi a vyhovuje jim přímý styk s poštou. Proto si ani nedovedu představit, že v tomto sídlišti plném seniorů a nyní i mladých rodin bude tato pošta zrušena a doufám, že k tomu nedojde. Alena F.,“ píše například jedna z obyvatelek Skvrňan.

Zdroj: MO Plzeň 3

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *