Dvě pošty v Plzni jsou zachráněné! Pobočky 9 a 18 zůstávají – v Olympii a ve Skrvňanech

Město Plzeň po dvoudenních jednáních s Českou poštou dohodlo záchranu dvou pošt, které byly původně určeny ke zrušení. Zachována zůstane pošta číslo 9 v Obchodním centru Olympia a rušit se nebude ani pošta číslo 18 na sídlišti ve Skvrňanech. Záchrana pošty ve Skvrňanech je možná díky kompromisu, kdy se z pošty v menším městském obvodě Křimice nově stane Pošta Partner Plus a její provoz na sebe převezme město. 

„Mám radost, že se nám navzdory rozhodnutí vlády podařilo zachránit dvě pošty v Plzni. V obou případech se pro naše město jedná o strategické pobočky. Jednání se zástupci České pošty bylo konstruktivní, velký dík patří starostovi Křimic Vítu Mojžíšovi a starostovi centrálního obvodu Davidu Procházkovi. Převzetí pošty v Křimicích v rámci Pošty Partner Plus je to nejmenší, co můžeme pro Plzeňany udělat,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

V souvislostí s Plzní pošta původně avizovala zrušení 12 respektive 13 poboček (včetně Chotíkova) z 26, které se na území města nachází. Plány přitom vyvolaly ostré reakce vedení města a starostů obvodů, začala tak vyjednávání. Jejich výsledkem je, že bude zrušeno o dvě pobočky méně.

„Panu primátorovi patří obrovský dík, stejně tak panu starostovi Křimic. Je to velice rozumné řešení, kdy zůstane velká pobočka pro velké sídliště Skvrňany a zároveň zůstane i služba pro občany Křimic. Je to maximum možného, co se podařilo vyjednat a jsem za to rád,“ reagoval na výsledky jednání starosta třetího městského obvodu David Procházka, pod nějž Skvrňany patří. Ty mají téměř 13 tisíc obyvatel, poštu ale využívali i lidé z okolních lokalit přijíždějící do Plzně z tohoto směru.

Podle starosty pátého městského obvodu Plzeň–Křimice Víta Mojžíše na sebe poštu v Křimicích převezme město Plzeň od 1. července letošního roku. „Za občany jsem rád, těší mě zachování služeb a děkuji panu primátorovi za rychlé a efektivní jednání,“ řekl starosta. Převzetí Pošty Partner Plus ještě musí finálně stvrdit Zastupitelstvo města Plzně.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *