Ve středu v Plzni začínají Filmové noci

S prázdninami se do rekonstruovaného lochotínského amfiteátru vracejí Filmové noci. V neděli 28. června tu vyroste speciální konstrukce o rozměrech 21 x 11 metrů, na niž se bude v úterý 30. června vypínat nové promítací plátno. To bude velké jako pětina plaveckého bazénu na Slovanech a půjde o vůbec největší promítací plátno v republice. plátno měří 18 krát 10,2, je tedy v poměru stran 16:9. Úplně nejstarší promítací plochou v amfiteátru bylo „plátno“ dřevěné. Používalo se tu během první sezóny a jednou ho prý silný vítr odnesl až ke Kalikovskému mlýnu. Možná to bylo osudové znamení: ještě před pár měsíci nebylo vůbec jisté, zda se Filmové noci budou moct do amfiteátru vrátit a my jsme uvažovali o jejich přenesení právě ke Kalikovskému mlýnu,“ vypráví organizátor Filmových nocí Radek Uhlíř.

Letošní promítání koncipoval do dvou odlišných bloků. V červenci se budou hrát filmy nové, nedávno premiérované. Srpen pak bude patřit ohlédnutí za vynikajícími   staršími tituly. „Z ohlasů diváků víme, že v Plzni citelně chybí kino artového typu. Proto budeme v srpnu promítat snímky, jako je Schindlerův seznam, Samba, Konstantin nebo Purpurová barva,“ říká Radek Uhlíř.

Jako první filmový příběh se na plátně začne ve středu 1. července ve 21:45 h odvíjet britsko­anglický film Interstellar. V dalších dnech Filmové noci nabídnou snímky Nespoutaný Django (čtvrtek), Spongebob ve filmu: houba na suchu (pátek), Ghoul (sobota), Fakjů pane učiteli (neděle) a Trainspotting (pondělí).

Až do poloviny července jsou začátky projekcí ve 21:45, poté se posouvají o půl hodiny, na čtvrt na deset. Vstupné je 90 korun.

„Zeď, na niž se promítalo do loňského roku, měla rozměry 21 krát 9 metrů. Nové

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *