Ve Starém Plzenci uzavřeli koalici hnutí PRO Plzenec se SPOLU a jedním nestraníkem

Výsledkem třítýdenních povolebních jednání ve Starém Plzenci je vznik koalice složené ze zastupitelů PRO Plzenec, SPOLU a části Nestraníků (6+2+1). „Dle společné dohody připadnou pozice starosty a uvolněného místostarosty zastupitelům PRO Plzenec, neuvolněného místostarostu bude vykonávat zástupce SPOLU a další dvě křesla radních připadla zastupitelům PRO Plzenec a Petru Vrobelovi z uskupení Nestraníci, “ vysvětluje lídr PRO Plzenec a kandidát na starostu města Jan Eret.

Vedení kontrolního výboru bude nabídnuto kandidujícím zastupitelům STAN a Nezávislí, včetně dalších křesel v komisích i výborech. Personální obsazení jednotlivých postů v Radě města Starý Plzenec a složení kontrolního a finančního výboru bude zvoleno na ustavujícím zasedání Zastupitelstva města, které je svoláno na 24. října. V sedmnáctičlenném zastupitelstvu bude mít nová koalice křehkou většinu devíti hlasů.

„Oceňujeme součinnost a vstřícnost všech účastníků náročného vyjednávání a věříme, že chuť ke vzájemné spolupráci a nastavení korektních vztahů se přenese i do celého čtyřletého volebního období,” uvedl kandidát na starostu Jan Eret. “Děkujeme paní starostce Vlastě Dolákové a jejím kolegům v radě za odvedenou práci pro naše město a jsme přesvědčeni, že společná komunikace, dobré vztahy a předávání zkušeností napomohou dalšímu rozvoji Starého Plzenec a Sedlce,“ dodal.

Zvolení zastupitelé PRO Plzenec, SPOLU a jeden člen Nestraníci se shodli, že zásadním tématem budoucí spolupráce je nejen programový soulad, ale i shoda na potřebnosti změn, a zároveň zdůraznili požadavky na kontinuitu a návaznost na minulá období.

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *