Ve Skvrňanech se s koncem prázdnin bojuje o každé parkovací místo. Obvodní radnice zareagovala!

Zaparkovat ve Skvrňanech není jednoduché. A s koncem prázdnin je víc a víc ožehavější problém boje o každé parkovací místo. Toho si všimlo i vedení obvodu a začalo vyjednávat o předčasném otevření zadní části parkoviště u objektu Alice. A podařilo se! Od pondělí 28. srpna se podařilo otevřít jednadvacet parkovacích míst.

Obyvatele Skvrňan v letošním roce potrápilo velké množství uzavírek spojené s opravami a investicemi, které se navíc v letošním létě začaly navzájem potkávat. „Přesto, že je otevřené provizorní parkoviště, a zároveň je čas dovolených, vnímal jsem, že situace je kritická a obrazně řečeno, začíná boj o každé parkovací místo. Proto jsem inicioval jednání s investorem, společností InterCora, jehož výsledkem je předčasné otevření části parkoviště. To bylo nutné v šibeničním termínu papírově dotáhnout, což se podařilo. Díky tomu je možné s předstihem zhruba jednoho měsíce otevřít 21 parkovacích míst. Věřím, že to obyvatelům pomůže a všem zúčastněným tímto děkuji,“ říká starosta MO Plzeň 3 David Procházka. Zároveň parkující řidiče žádá o shovívavost, je totiž potřeba doladit ještě poslední povrchové úpravy rabátek včetně osazení zeleně.

„Děkujeme obyvatelům Skvrňan za trpělivost při výstavbě nového obchodního centra ALICE. Uvědomujeme si, že od začátku letošního roku pro ně stavba znamenala celou řadu omezení a diskomfortu. Snažíme se, aby stavební práce život místních obyvatel omezovaly co nejméně, a i z tohoto důvodu jsme se na žádost třetího městského obvodu rozhodli otevřít některá parkovací stání ještě před dokončením samotného centra, které je plánováno na listopad tohoto roku“ uvádí Ivan Hlaváček, jednatel společnosti InterCora. Po dokončení stavby zde bude k dispozici celkem 88 parkovacích stání.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *