V Tachově pletou a háčkují pro seniory v domovech. DEKAPRORADOST je potěší

Máte rádi ruční práce? Pak je to zpráva určená právě vám! Ve středu 22. února pořádá knihovna v Tachově společné pletení a háčkování jednotlivých čtverců v rámci projektu „DEKAPRORADOST”.

DEKAPRORADOST je dlouhodobý program Tachovských na pomoc lidem v domovech seniorů – háčkování a pletení hřejivé deky pro babičky a dědečky. Městská knihovna Tachov vyhlásila tuto akci letos od února do srpna. A přidat se do projektu, stejně jako na středeční společné pletení a háčkování, může každý.

V čem celý projekt spočívá? Ze zbytků vlny nebo přízí upleťte nebo uháčkujte libovolným vzorem čtverce 20×20 cm. Tvořit můžete z pohodlí svého domova a své výrobky pak odnesete do knihovny. Tam z vašich výrobků sestaví a ušijí deky nebo plédy, které zahřejí a hlavně udělají radost seniorům v tachovských domovech.

“Kdo chce, může své díly sám sešít tak, aby vznikl obdélník (7×3 čtverce). Pokud už sami nemůžete plést a máte doma zbytky vlny, které již nevyužijete, budeme rádi za jejich darování,” stojí ve zprávě z knihovny.

Středeční akce začíná v 17 hodin v knihovně MKS Tachov v Hornické ulici a potrvá zhruba dvě hodiny. Materiál si můžete přinést svůj, ale pokud svůj nemáte, bude k dispozici na místě.

Zdroj: MKS Tachov

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *