FN Plzeň otevřela na Borech nový urgentní příjem pro pacienty s interními a plicními obtížemi a s podezřením na covidovou nákazu

V borském areálu  dnes otevřela Fakultní nemocnice Plzeň nový urgentní interní příjem. “Jedná se o specializované pracoviště s  nepřetržitým provozem, které zajišťuje příjem a poskytování ambulantní péče především pacientům s náhle vzniklým závažným postižením zdraví a nemocným se závažnou, náhlou změnou zdravotního stavu, představuje nový provoz jeho vedoucí lékařka doc. MUDr. Jitka Mlíková Seidlerová, Ph.D.

Na nově otevřeném pracoviště budou ošetřeni všichni pacienti s interními či plicními obtížemi nebo  s podezřením na covidovou nákazu. Předpokládáme, že denně naši zdravotníci ošetří stovky pacientů a z  tohoto důvodu jsme prostory členili na tzv.čistou část a na trakt pro pacienty s podezřením na covidovou nákazu. V “čisté” části budou dvě ambulance, v  tzv. covidové budou ambulance čtyři.

V  nových prostorách bude v  jedné směně  pracovat 5 lékařů, minimálně 10 sester a další personál.
Při vstupu do prostor tohoto příjmu  provede triážový pracovník s  pacientem rozhovor, změří mu teplotu, dechovou frekvenci, tlak  a nasměruje jej do čisté nebo covidové části, kde bude přijat na   příslušnou oborovou ambulanci. “V případě méně závažných stavů je pacient, po provedení nezbytných vyšetření a ošetření,   propuštěn do domácího ošetřování  a předán do péče praktického lékaře či ambulantního specialisty. K  péči o pacienty, u kterých je zapotřebí delší doba pro rozhodnutí o případném přijetí k  hospitalizaci či propuštění, jsou využívána observační lůžka,” uvedla docentka Mlíková Seidlerová.

Podrobnosti vzniku tohoto pracoviště popisuje  ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D.: „Tato rozsáhlá přeměna původních prostor ambulantního traktu na nový urgentní interní příjem trvala pouhé tři týdny a náklady byly ve výši cca 1 milion korun.   Byly zavedeny nové rozvody kyslíku,   přípojky elektřiny, nové technologie pro komunikaci, kamery, počítače a monitory, vyšetřovací lůžka. Na místě jsou dostupné základní diagnostické technologie (mobilní RTG, sonograf) a k  CT vyšetření budou pacienti převáženi do vedlejšího pavilonu podzemní spojovací chodbou. Děkuji všem zaměstnancům, kteří se tohoto velkého úkolu zhostili a během krátké doby vytvořili moderní příjmové pracoviště, které je v  této složité době, pro nemocnici našeho formátu, nezbytností,” uvedl.

Nový urgentní interní příjem je v prostoru bývalé vojenské nemocnice, v  pavilonu 54 (interní pavilon), společně se dvěmi covidovými pracovišti s  kapacitou 50 standardních  lůžek. Pro případné zvýšení kapacity se připravuje otevření třetí covidové stanice právě v tomto pavilonu.

Zdroj: FN Plzeň

Na úvodním snímku je nový urgentní příjem, na druhé fotografii je tým, který tam bude pracovat

 

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *