V souboji dračích lodí zvítězil tým Střední policejní školy v Sokolově. HC Energie na vodě těsně porazila HC Baník

Stovky návštěvníků a fanoušků poháněly závodníky na třísetmetrové trati závodu dračích lodí 2. ročník unikátní akce připravila na vodní ploše koupaliště a kempu Michal u Sokolova společnost Sokolovská uhelná a SUAS GROUP. V závodě 11 přihlášených posádek z celého regionu bral zlato tým Střední policejní školy v Sokolově. V klání HC Energie Karlovy Vary a HC Baník Sokolov zvítězili po úvodní remíze napodruhé velmi těsně karlovarští hokejisté.

Po symbolickém rituálu probuzení draka následovala série rozjížděk, ve kterých se postupně do finále propracovaly tři týmy. Nakonec v boji o zlato zvítězil tým Střední policejní školy v Sokolově v čase 54,61 sekundy. Kapitán vítězného týmu a pedagog Jan Kolář ocenil výkon každého jednotlivce: „Někteří členové posádky jeli úplně poprvé, přesto jsme to dohromady skvěle zvládli.“ Na druhém místě skončili závodníci Fitness URAL Sokolov a třetí místo obsadila posádka Zpracovatelského úseku Sokolovské uhelné.

Návštěvníci areálu i fanoušci mohli během závodů přispět Nadačnímu fondu Františka Štěpánka na léčbu malé toužimské holčičky Nelinky, ale také se seznámit s činností skautského centra „Dýmka“ z Habartova. Podle slov většiny z nich se mnozí vydají na závody dračích lodí i příští rok.

Zdroj: Sokolovská uhelná, titulní snímek je ilustrační, na druhém je vítězná posádka

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *