Na vinobraní, ale také za krásou jiřinek a chryzantém zve o víkendu plzeňská zoo

Tradiční výstavu jiřinek, ukázku módních kulovitých chryzantém, přehlídku vinných hroznů a ovoce nabízejí Slavnosti babího léta na statku Lüftnerka v plzeňské zoo s podtitulem Zahrada podzimu. O víkendu 9. a 10. září budou ve znamení velkého moravského vinobraní v režii Hospody na statku a společnosti Equifarm. K ochutnání budou nejen nejlepší vína z nabídky Šlechtitelské stanice ve Velkých Pavlovicích, ale také různé speciality k nim podávané a farmářské produkty. Program začíná po oba dva dny v 10 a trvá do 18 hod. Vstupné je standardní, nezvýšené.

Výpěstky pozdně letního a ranně podzimního ovoce poskytují zahrádkáři z Horní Bělé na severním Plzeňsku. Ani letos nebudou návštěvníci ochuzeni o unikátní přehlídku vína vypěstovaného Janem Kratochvílem nedaleko Plzně. Chybět nebude ani kolekce hroznů z našich nejpěstovanějších odrůd moštových a stolních odrůd révy vinné.

Výstava jiřinek bude průměrné velikosti. Podle aktuálních informací od jejich pěstitelů počasí minulých dnů i to současné přeje jejich rozkvétání.

Letošní novinkou pro děti i jejich rodiče je oblíbená naučná stezka. Bude věnovaná podzimnímu poznávání okolí statku Lüftnerka.

Vínu zasvěcený druhý zářijový víkend připomíná, že na svazích Lochotína bývaly kdysi četné vinohrady a Lüftnerka je posledním místním viničným statkem.

Za týden pokračuje program na statku v Zoologické a botanické zahradě města Plzně rovněž dvoudenním programem nazvaným Oživlý statek. Oproti minulým letům má pozměněnou koncepci a rodinný charakter.

Zdroj: Zoo Plzeň, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *