V sobotu startuje šestá sezóna Plzeňských farmářských trhů

V sobotu 28. března se letos poprvé sejdou milovníci fajnového jídla na náměstí Republiky v Plzni, začínají Plzeňské farmářské trhy. Zhruba padesátka prodejců toho nejlepšího jídla, jaké produkují české farmy, pekařství, uzenářství, nabídne své pochoutky plzeňské veřejnosti. Trhy začínají v 8 hodin a končí ve 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC.

Plzeňské farmářské trhy budou i v letošním roce pořádány ve 14denním intervalu – od 28. března až do 19. prosince každou lichou sobotu. Minimálně i v této sezónně budou na náměstí Republiky.

Cílem sdružení ENVIC (pořadatel Plzeňských farmářských trhů) bylo a je, vytvářet prostor a podmínky pro prodej prvotřídních, tuzemských sezónních potravin. „Nechystáme v pořádání Plzeňských farmářských trhů žádnou revoluci. Držíme se svých zásad – důsledný výběr prodejců – výrobců, vytváření příjemné atmosféry, oživování centra města Plzně, podpora lokální ekonomiky, nabídka skutečného poctivého jídla. Přesto v letošním roce přivítáme několik nových prodejců. Ti doplní stávající sortiment o nové produkty – klíčky, raw dobroty, zeleninové hořčice…,“ vysvětluje Tomáš Popp koordinátor Plzeňských farmářských trhů z občanského sdružení

Město Plzeň drží palce…
Plzeňské farmářské trhy podporuje také primátor města Plzně Martin Zrzavecký. „Miluju skvělé jídlo. Pokud pochází z našeho regionu a můžu ho koupit přímo od výrobců, pěstitelů na farmářském trhu, je to úžasné. Plzeňské farmářské trhy mají vysokou kvalitu a směle se řadí mezi nejlepší farmářské trhy v celé republice. Kultura nezahrnuje jen výstavy, koncerty…, ale také jídlo. To stojí v samém středu naší kultury. Proto jsem moc rád, že díky Plzeňským farmářským trhům stravovací kulturu posouváme zase o něco výš. Díky patří farmářům, pořadatelům i zákazníkům trhů,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký.

Podpora od města Plzně a od Městského obvodu Plzeň 3 je pro pořádání Plzeňských farmářských trhů zásadní. „Děkujeme vedení MO Plzeň 3 za spolupráci při vyřizování všech potřebných formalit. Pan starosta (Radoslav Neubauer) i pan místostarosta (Radoslav Škarda) trhům fandí a velmi nám pomohli,“ říká Popp.

Na prvním Plzeňském farmářském trhu v letošním pro Plzeň zásadním roce se představí již tradiční, ale i noví prodejci. Pekaři ze tří pekáren – Rendl ze Sušice, Zídek z Plzně a Dobřanské pekařství napečou křupavé pečivo. Vynikající koláče a kávu připraví i Anděl Station z Plzně. Kuřata a krůty přiveze farma Zephyr. Čerstvé i zpracované ryby budou pocházet z CHKO Český les. Maso a báječné uzeniny nachystají tito uzenáři a chovatelé – Angus Farm ze Soběsuk, Matějka z Letin, Dvořák z Bělé nad Radbuzou, Plzák ze Dřevěné, Zelený z Drouhavče a Kesner z Terešova. Zvěřinové speciality bude prodávat ZEFA VOLARY a pan Bubeníček z Úněšova. Šumavský pivovar bude točit své báječné pivo a připravovat hamburgery z hovězího masa z farmy Zelený. Jablečné mošty nabídnou ovocnáři z Nebílov a Stvolenská moštárna. Mléčné výrobky oceněné značkou Regionální potravina představí minimlékárna Joma. Kozí, kravské i ovčí sýry bude možné zakoupit z farmy Držovice, z Horského statku Abertamy. Ani „Čerstvá pasta“ vyráběná v Karlových Varech nebude na těchto farmářských trzích chybět. Také koření od Davídka provoní Mlýnskou strouhu. Prodávat se budou i bylinky, sazenice a kořenová zelenina.

Více informací o prodejcích uveřejňujeme na www.plzensketrhy.cz.                       (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *