V sobotu se mimořádně otevře zámek v Trpístech. Je to jen jednou v roce

Tuto sobotu, 15. července, se barokní zámek v Trpístech na Tachovsku otevírá veřejnosti. Tato událost je součástí každoroční Svatomarkétské pouti, která se koná v obci během nadcházejícího víkendu. Během své historie nebyl zámek pravidelně přístupný a letos otevírá své brány jen na jedno odpoledne. Nezmeškejte tuto jedinečnou příležitost.

Pro návštěvníky je připraven okruh prohlídky, který zahrnuje plně zrestaurované zámecké pokoje a sály a také nabízí pohledy do oblastí, které jsou právě v rekonstrukci. Letos se poprvé a jako výjimečná událost v hlavním sále zámku ve 14 hodin koná katolická bohoslužba s hudebním doprovodem.

Anglický park s vzácnými stromy bude také otevřen. Prohlídky zámku budou probíhat ve skupinách nepřetržitě od 10:00 do 16:00. “Trpísty mají nádhernou, radostnou atmosféru a návštěvníci našeho tradičního dne otevřených dveří si odvezou kousek této radosti v srdci,” zve interiérová designérka a fotografka Lucie Robinson. Vstupné je 200 Kč, pro děti do 15 let 100 Kč a pro děti do 5 let je vstup zdarma.

Tato barokní památka, nacházející se zhruba 8 km od města Stříbro, byla postavena v roce 1726 a po těžkém zpustošení v devadesátých letech nyní patří do soukromého vlastnictví. Současný majitel se zasazuje o postupnou rekonstrukci. Některé fáze a interiéry tohoto procesu již byly několikrát nominovány a oceněny cenou “Patrimonium pro futuro” od Národního památkového ústavu.

Zdroj: Panství Trpísty

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *