Máj – lásky čas. Nejkrásnější operetní a muzikálové skladby na vás čekají v KD Šeříkovka

Nejznámější a nejkrásnější operetní a muzikálové skladby čekají posluchače výjimečného jarního koncertu nazvaném “Máj – lásky čas”. V Kulturním domě Šeříkovka v Plzni na Slovanech ve čtvrtek 25. května je představí sopranistka Jana Štěrbová Veberová spolu s tenoristou Milanem Vlčkem za klavírního doprovodu Štěpána Slavíka. Hostem koncertu bude dětský pěvecký sbor Rolničky 25. ZŠ v Plzni. 

Jana Štěrbová Veberová je mimořádně talentovaná sopranistka. Pěveckou technikou italského Bel canta kráčí ve šlépějích svého vzoru Emy Destinnové. Zdrojem jejího umění je kromě atraktivního zevnějšku a hereckého nadání i kvalitní hlas sametové barvy a procítěný projev. Operní zpěv začala studovat ve svých třinácti letech u profesorky Ludmily Bendlové, sólistky Národního divadla v Praze a profesorky Pražské konzervatoře. První veřejné ocenění jí přinesla v roce 1996 účast na Mezinárodní pěvecké soutěži Emy Destinnové. Účinkovala též na slavnostním koncertu ke stému dvacátému výročí narození této velké české pěvkyně. Po dvouletém angažmá ve Státní opeře Praha se věnuje koncertní činnosti doma i v zahraničí.

V roce 2000 vydala své první sólové album s výběrem nejkrásnějších písní a operních árií nazvané „Co je v mém srdci lásky“. V roce 2002 následovalo druhé CD „Opera gala“ s výběrem nejznámějších operních árií za doprovodu Orchestru Janáčkovy opery Národního divadla Brno. Pak následovaly další zajímavá a úspěšná alba.

Tenorista Milan Vlček se hned po ukončení studia se stal sólistou opery Městského divadla v Ústí nad Labem, kde vystoupil ve své první roli Jeníka v opeře Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta. Poté byl ve stálém angažmá v Janáčkově opeře Národního divadla v Brně, kde kromě operních rolí v českém i světovém repertoáru, zpíval i role operetní. Ve Státní opeře v Praze poprvé hostoval jako Tamino v Kouzelné flétně a od té doby i v dalších inscenacích. Jako host vystupoval i v Národním divadle v Praze, Bratislavě, Olomouci a dalších českých divadlech. Představil se také na zahraničních scénách např. v Německu, Rakousku, Belgii, Francii, Holandsku, Švýcarsku a také v Japonsku.

Dětský pěvecký sbor, tehdy jako třída s hudebním zaměřením, vznikl ve 25. Základní škole v Plzni ve Chválenické ulici před třinácti lety. Tehdejší sbor Zpěváčci byl otevřen pro žáky 1. –  2. ročníku. Každým novým školním rokem dětí s hudebním zaměřením přibývalo, proto byl už v září 2011 otevřen druhý sbor Rolničky, a to pro žáky 3. – 5. ročníku. Dnes se sborovému zpěvu v 25. ZŠ věnuje více než 80 dětí. Sbor Rolničky zkouší pod vedením paní učitelky Michaely Paulové a Evy Vorlové, která i doprovází sbor na klavír.

Vstupenky na koncert “Máj – lásky čas” je možné koupit prostřednictvím portálu Plzeňská vstupenka https://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/106438965-maj-lasky-cas?fbclid=IwAR3_CqmiyIHvU9GQe-ylORWcfkTFUMVULX388wyJDufsVia9ys7fYwV3cJ8 anebo přímo 25. května na místě v KD Šeříkovka. Koncert začíná v 19 hodin. Podrobnější informace můžete získat na telefonním čísle 605 128 734.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *