V Rokytnici je víkend plný testování lyží a závodů pro veřejnost

Skiareál Rokytnice nad Jizerou zažívá zimu, jak má být. Na 17 km sjezdových tratí všech úrovní obtížnosti leží více než metr sněhu a podmínky pro lyžování jsou perfektní. O víkendu bude možné otestovat na sjezdovkách v Rokytnici lyže značky Blizzard zdarma – v sobotu i v neděli u lanovky na Lysou horu. Pro soutěživé lyžaře je na neděli 29. ledna připraven ROKY OPEN CUP, závod ve slalomu otevřený pro veřejnost. Denně je otevřena půjčovna lyžařského vybavení a skiservis. Pro děti je k dispozici nový dětský koutek se službou hlídání dětí.

„Zima nám pořád přeje, proto znovu zveme všechny lyžaře a snowboardisty na naše svahy. Na víkend máme navíc připraven zajímavý program. Vedle testování lyží Blizzard proběhne v neděli veřejný závod ve slalomu ROKY OPEN CUP.

K účasti je potřeba jen celodenní skipas a soutěživý duch. S blížícím se víkendem, který slibuje opět krásné počasí, nás trápí jediná obava, a to z chování některých neukázněných lyžařů. Jejich zájem o freeride mimo vyznačené sjezdové tratě nám způsobuje řadu problémů, protože vrchní část našeho skiareáluse nachází v první chráněné zóně Krkonošského národního parku. Toto chování bohužel ohrožuje nejen přírodní bohatství pro budoucí generace, ale také provoz našeho skiareálu. Prosíme proto všechny návštěvníky, aby ctili naše pravidla. Na vydovádění máme o víkendech upravený snowpark,“ uvádí k situaci ředitel skiareálu Rokytnice nad Jizerou Michal Kopecký.

 

Do Rokytnice jezdí od středy do neděle speciální linkyskibusů, které přepravují lyžaře z Prahy a Mladé Boleslavi přímo pod sjezdovky na Lysé hoře. Celodenní lyžování včetně dopravy tam i zpět vyjde dospělou osobu na 750 Kč, pro studenty a mládež platí od 19.1. do 3.2. speciální akce, kdy jezdí celkem za 500 Kč. K získání slevy je nutné předložit ISIC kartu, studentský průkaz nebo potvrzení o studiu.Děti do 6 let mají skipas i cestu zcela zdarma.

 

Provozní doba lanovek a vleků je denně od 8:00 do 16:00 hodin.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *