V Plzni začala Sportmanie. Akce pro celé rodiny potrvá do 28. srpna

Stovky Plzeňanů si dnes nenechaly ujít show, při níž byla oficiálně zahájena desetidenní Letní Sportmanie Plzeň 2017, atraktivní sportovní akce pro celé rodiny. Lidem v areálu za OC Plzeň Plaza předvedli jedinečné výkony highliner Petr Voříšek a lighlinerka Anna Kuchařová. Prošli se po pásce napnuté ve výšce 25 metrů nad zemí. Přechod byl unikátní v tom, že lano držely dva jeřáby. Ze střechy OC Plzeň Plaza poté slanili plzeňský primátor Martin Zrzavecký, radní pro oblast podpory podnikání a sportu Petr Chvojka a hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard. Diváci si užili i vystoupení na slackline v podání Michala Pírka a Lukáše Černého. Večer vyvrcholil koncertem skupiny Support Lesbiens.

 „Doufám, že jsme pro vás na těch deset dnů připravili náročný program, krásný program a že si ho společně užijeme,“ řekl návštěvníkům krátce po slanění primátor Martin Zrzavecký. Přiznal, že má z výšek strach a slanění před zraky stovek lidí označil za jednu z velkých životních událostí, kdy překonal sám sebe.

„Toto je projekt města Plzně, sportovní Plzně, projekt všech Plzeňanů. Věřím, že Plzeňáci nezklamou a navštíví Sportmanii minimálně ve stejném počtu jako loni Olympijský park Plzeň, který navštívilo přes 110 tisíc lidí,“ řekl přítomným radní Petr Chvojka. Ten slanění ze střechy OC Plzeň Plaza okomentoval větou: „Myslím si, že slovo adrenalin pro mě dostalo zase nový rozměr.“

 

Akce, kterou pořádá město, má za cíl podporovat sport a zdravý životní styl. Na návštěvníky čeká přes 50 stanovišť s nejrůznějšími sporty rozdělenými do deseti sekcí. Jsou jimi vodní svět, lezecké a lanové centrum, fit park, sporty pro handicapované, střelecké sporty, kolektivní sporty, pálky a rakety, atletika, sporty na kolech, bojové sporty. Obrovským lákadlem je Jump Aréna, největší outdorová sestava trampolín v České republice o rozměru 30 krát 15 metrů, jejíž součástí je 18 trampolín a dvě dopadové jámy. Připraven je i Fit koutek, kde si mohou děti i dospělí zacvičit aerobik, zumbu i jógu. V rámci Sportmanie se lidé mohou zúčastnit také běžeckých překážkových závodů, besed se sportovci, přednášek o zdravém životním stylu, připraveno je i každodenní ranní cvičení a další zajímavosti. Na letošní organizaci se podílí 60 sportovních klubů z Plzně a okolí.

Sportovní program doplní každý besedy se sportovními osobnostmi, následně přednášky. Do Sportmanie přijedou trojnásobný mistr světa v lezení Adam Ondra, nejsilnější muž Evropy a druhý nejsilnější muž světa Jiří Tkadlčík, sportovní psycholog Marian Jelínek, hokejista Jakub Jeřábek, mistr světa v kickboxu Petr Vondráček, biatlonoví reprezentanti Veronika Vítková a Ondřej Moravec, olympijský medailista v triatlonu Jan Řehula a další. Návštěvníci se mohou rovněž těšit také na řadu autogramiád, například s hráči fotbalu, hokeje a házené. Kromě hlavního pódia v amfiteátru funguje také menší stage ve sportovní části za řekou, nazvaná Krašovská stage. Nabízí taneční vystoupení a sportovní exhibice, ale i hudbu.

Podrobnosti o programu Sportmanie jsou na: https://sport.plzen.eu.

.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *