V Plzni vznikne nová louka plná květů

Plzeň ještě více rozkvete. Město Plzeň prostřednictvím své Správy veřejného statku totiž připravuje další etapu rekultivace prostoru pod vedením vysokého napětí v Borském parku. Na ploše o výměře 2,8 tisíc metrů čtverečních vznikne květnatá louka. Ta nahradí stromy, které musely být v předchozích týdnech vykáceny.

„V místech ochranného pásma nadzemního vedení vysokého napětí v Borském lesoparku musely být odstraněny dřeviny. Stromy pod vedením totiž nesmí přerůst tři metry. Opakované kácení je však dlouhodobě nepřípustné. Vzhledem k oblibě a atraktivitě Borského lesoparku jsme se proto rozhodli pro změnu kultury, vzniklou plochu osejeme pestrým lučním porostem, který bude pravidelně udržován dvakrát ročně sečí. Jedná se o smysluplnou, ekologickou a dlouhodobě udržitelnou úpravu plochy po tak velkém zásahu,“ řekl náměstek primátora pro oblast životního prostředí Aleš Tolar s tím, že tato úprava a zvolená skladba rostlin zároveň splňuje požadavky ochranného pásma elektrického vedení.

květiny na louce, ilustrační foto: Pixabay

květiny na louce, ilustrační foto: Pixabay

Výsadba započne po odklizení pařezů a dřevní hmoty, srovnání nerovností povrchu a úpravě terénu. Louka bude dle předpokladu založena do první poloviny letošního roku.

zdroj: Bc. Monika Krausová, město Plzeň (tisková zpráva)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *