V Plzni bude vládnout hnutí ANO se STAN, Piráty a SPD. Vítěze SPOLU pošlou do opozice

Dnes po poledni vydala koalice SPOLU – ODS, KDU-ČSL a TOP 09 výzva k jednání o budoucím uspořádání a koaliční spolupráci na plzeňské radnici. Píší v ní, že spolupráce demokratických stran na vládním půdorysu je jediným možným nástrojem, jak udržet stabilitu a zajistit budoucí rozvoj města Plzně. Zdá se ale, že vítěz voleb – jak už se v Plzni stalo zvykem – městskou vládu sestavovat nebude. Tím, kdo teď “tahá za nitky”, je hnutí ANO.

V prohlášení koalice SPOLU – ODS, KDU-ČSL a TOP 09 se praví, že “jako vítěz komunálních voleb ve městě Plzni vyzývá zástupce České pirátské strany a hnutí Starostové a nezávislí k jednání o budoucím uspořádání a koaliční spolupráci na plzeňské radnici. Věříme, že v kontextu současné obtížné situace je spolupráce demokratických stran na vládním půdorysu jediným možným nástrojem, jak udržet stabilitu a zajistit budoucí rozvoj města Plzně. Občané Plzně si nezaslouží vedení města, jehož pevnou součástí budou zastupitelé zvolení za SPD. Právě zapojení zastupitelů zvolených za SPD do vedení města by nejenom pošlapalo všechny hodnoty, které naše strany společně sdílí, ale reálně ohrozilo i praktické fungování města. Pojďme proto společně jednat a hledat shodu na správě našeho města.” Podepsaní pod výzvou jsou David Šlouf (ODS), Štěpán Krňoul (KDU-ČSL), Michal Vozobule (TOP 09).

Vládu v Plzni bude zřejmě sestavovat hnutí ANO. To už se dohodlo se STAN a Piráty na nové koalici. Ta by měla být obdobná jako na hejtmanství. Dohromady má mít 23 křesel v 47členném zastupitelstvu. Dva hlasy má slíbené od SPD. Primátorem by se měl stát lídr ANO Roman Zarzycký.

Ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *