V plzeňské Fakultní nemocnici začíná stavba parkovacího domu

http://www.fnplzen.cz/sites/default/files/styles/bod_obrazku/public/novinky/c07_0.jpg?itok=9tKPeTS_

Mnohaleté problémy s parkováním v lochotínském areálu Fakultní nemocnice Plzeň se brzy vyřeší. V pondělí 15. února bylo  předáno staveniště a  firma Geosan začne s výstavbou tolik očekávaného parkovacího domu. Nový parkovací dům nabídne 400 stání pro vozidla zaměstnanců fakultní nemocnice, kteří uvolní místa před hlavním vchodem F nebo přímo v areálu nemocnice. Tímto krokem chce vedení nemocnice zajistit parkovací plochy pro pacienty a zkrátit jim cestu k odborníkům.

Podrobnosti dodává ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D.: „Budova bude stát ve svahu pod stravovacím zařízením, kousek nad spodním vjezdem do nemocnice (vjezd z Roudné). Tato poloha umožní zapuštění čtyřpatrové budovy do svahovitého terénu a zajistí možnost přímého vjezdu z ulice. Předpokládaná cena je 140 milionů korun a doufám, že parkovací dům  zprovozníme do konce tohoto roku.“

Dalším zkvalitněním dopravy v nemocnici je plánovaná úprava silničních vjezdů v obou areálech, kdy dojde k rozšíření počtu pruhů pro vjezd a výjezd vozidel a parkovací lístky bude obsluhovat automat.

Vedení FN Plzeň předem děkuje návštěvníkům nemocnice za pochopení s možným sníženým komfortem při parkování v lochotínském areálu.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *