V Pivovarském muzeu v Plzni odstartovala soutěž perníčků. Ještě máte čas do 16. prosince

Již jedenáctý ročník tradiční soutěže Pivovarského muzea v Plzni o nejkrásnější vánoční perníček byl zahájen. Až do 16. prosince do 17 hodin mohou zájemci přispívat do soutěže svými výtvory a ucházet se o hodnotné ceny.

 

„Příjemná předvánoční atmosféra po tvůrčích dílnách v muzeu tradičně vrcholí perníčkovou soutěží. Vůně upečených perníčků je přesně tím zážitkem, který si s Vánoci všichni spojujeme. Navíc se každý rok setkáváme s novými a velmi zajímavými výtvory, které jsou rok od roku nápaditější,“ říká Vendula Hnojská, historička Pivovarského muzea v Plzni.

Zájemci o soutěž se mohou zapojit svými perníčky celkem do tří různých kategorií, a to „tradiční perníček“, „perníkový model“, „dětský perníček“. Především kategorie perníkový model představuje prostor pro fantazii, tvořivost a skutečný perníkářský um.

I letos odborná porota ocení nejkrásnější perníčky v jednotlivých kategoriích během slavnostního vyhlášení a jejich autoři se možná mohou těšit i na speciální cenu, kterou porota občas uděluje mimořádně zdařilým výrobkům. Vyhlášení se uskuteční 18. prosince v 17 hodin v  Pivovarském muzeu v Plzni. Všechny perníkové výtvory budou vystaveny v Pivovarském muzeu od 19. do 31. prosince 2014. Návštěvníci je tak mohou obdivovat po celé sváteční období, každý den od 10 do 17 hodin.

Více informací o Pivovarském muzeu naleznete na www.prazdrojvisit.cz/cz/pivovarske-muzeum/

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *