V Mariánské Týnici byl zahájen Letní barokní festival

V Centru baroka v Muzeu a galerii severního Plzeňska V Mariánské Týnici zahájen Letní barokní festival 2017. Za doprovodu dobových průvodců hraběnky Lažanské a zdejšího opata se hosté seznámili s historii Mariánské Týnice, s barokními pokrmy, chybět nemohla také barokní hudba v podání Vladislava Vilímce a Miroslava Vilímce či dobové tance taneční skupiny Mericia. Slavnostního zahájení se také zúčastnili náměstkové hejtmana Ivana Bartošová a Martin Baxa.

Letní barokní festival je jednou z nejvýznamnějších a návštěvnicky nejoblíbenějších částí unikátního projektu Plzeňského kraje Západočeské baroko, který vznikl v lednu 2016. Program festivalu se odehrává na hlavních osmi lokalitách, na mnoha dalších místech následuje doprovodný program. Více informací také na www.zapadoceskebaroko.cz.

Letní barokní festival je jednou z nejvýznamnějších a návštěvnicky nejoblíbenější částí unikátního projektu Plzeňského kraje „Západočeské baroko“, který vznikl v lednu 2016. Hlavní osu tvoří 8 top akcí ve významných barokních lokalitách Plzeňského kraje (Mariánská Týnice, Klatovy, Zelená Hora, Tachov, Kladruby, Plasy, Hrádek u Sušice, Manětín) a festival doplňují lokální koncerty, slavnosti v barokním duchu, poutní mše, výstavy a jiné zajímavé akce (např. nastudování a uvedení barokní opery).

Pro návštěvníky je v každé lokalitě připraven bohatý program, při kterém můžete baroko vnímat opravdu všemi smysly. Mohou si poslechnout barokní hudbu, ochutnat barokní menu, navštívit noční prohlídku vybrané památky, zažít barokní dostaveníčko nebo přivonět k vůním tak typickým pro baroko. Oku nepochybně zalahodí i ohňostroj, který v baroku vypadal úplně jinak než dnes. Každý rok se pořadatelé snaží k tradiční nabídce barokních slavností přidat i další nové prvky, aby návštěvník zjistil, že barokní doba nebyla „dobou temna“, nýbrž dobou nádhery, umění, dobrého jídla a pití, ale též zbožnosti.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *