V Léčebně Janov bude šéfovat ředitel FN Plzeň Šimánek, rozhodl ministr Válek

 Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek pověřil řízením Léčebny tuberkulózy a respiračních nemocí Janov ředitele Fakultní nemocnice Plzeň Václava Šimánka. Cílem tohoto kroku je ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Plzeň a její Klinikou pneumologie a ftizeologie zajistit další rozvoj léčebny, a to jak v oblasti medicínské, tak v oblasti vzdělávání. Spolupráce s fakultní nemocnicí bude probíhat i v oblasti managementu.

„K tomuto kroku jsem přistoupil po pozitivní zkušenosti s podobným modelem řízení, který byl aplikován v Psychiatrické nemocnici Kroměříž. Spolupráce s velkým zařízením typu fakultní nemocnice, která je v tomto případě navíc velmi blízko, umožní nastavení některých procesů v léčebně na novou úroveň, přinese léčebně řadu výhod a umožní, aby se personál mohl soustředit hlavně na léčbu pacientů,“ řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

V dnešních dopoledních hodinách členové managementu FN Plzeň navštívili zástupce vedení Léčebny tuberkulózy a respiračních nemocí Janov a zároveň se setkali s ostatními zaměstnanci tohoto zdravotnického zařízení.

„Byl bych velmi rád, aby zaměstnanci léčebny vnímali naši dočasnou spolupráci jako možnost získávání zkušeností standardních postupů velké fakultní nemocnice a zároveň je budou moci aplikovat v menším rozsahu ve svém provozu,“ popisuje ředitel FN Plzeň Václav Šimánek.

Spolupráce FN Plzeň a její Kliniky pneumologie a ftizeologie s Léčebnou tuberkulózy a respiračních nemocí Janov je plánována na dobu nezbytně nutnou a dosavadní ředitel Roman Mudra bude v léčebně působit nadále jako primář a lékař.

Zdroj: FN Plzeň, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *